Na gregoriańską nutę

2014-08-18 09:46:51(ost. akt: 2014-08-18 09:47:24)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Kolejny koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim za nami. 17 sierpnia, w kościele św. Szczepana wystąpił żeński zespół wokalny Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti z Warszawy, pod batutą Michała Sławeckiego.
Publiczność, która wypełniła po brzegi wnętrze neogotyckiej świątyni, miała okazję posłuchać takich kompozycji jak: Preludium na temat Kyrie Feliksa Nowowiejskiego, Improwizacja na temat polskiej pieśni kościelnej „Święty Boże" Mieczysława Surzyńskiego, czy Verset na organy Stanisława Moryto. Wykonania przyprawiły o dreszcz emocji, czego wyrazem były liczne owacje.

Relacja z koncertu w najbliższym wydaniu "Rozmaitości Ełckich".

Czar


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. x #1463890 | 89.228.*.* 18 sie 2014 16:18

    Piszę tutaj ponieważ Administrator narobił w gacie i nie można komentować (umieszczać złych komentarzy) na temat Galerii Bramy Mazur bez wcześniejszego zalogowania na Portalach Społecznościowych..CWANIAKI !! Chyba Administrator szuka problemów prawnych jawnie wprowadzając brak anonimowości. Skoro tak się boi to dlaczego wcześniej nie usuwał i nie podał do Sądu poprzez IP komputera gościa obrażającego Prezydenta Ełku (epitety wisiały na forum całe weekendy) ??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz