Rzeź, jakiej świat nie widział

2014-08-16 13:14:00(ost. akt: 2014-08-16 13:14:57)

Autor zdjęcia: Archwium prywatne

Ali Ghafour w Polsce i w Olsztynie mieszka więcej niż pół wieku. Ale nadal jest Kurdem i niesłychane okrucieństwa, jakie od kilku tygodni dzieją się nie tak daleko jego rodzinnych stron nie dają mu spać.
Nocami siedzi w internecie i na bieżąco śledzi sytuację w Bagdadzie, Irbilu i Mosulu, który w czerwcu zajęli dżihadyści z radykalnego ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu. 


Amerykanie bombardują armię
Daisz-al islam, na którym się opierają, nie uznaje niczego poza sobą. Świat dopiero w ostatnich dniach zauważył, że w północnym Iraku dzieją się rzeczy nie do pomyślenia w XXI wieku. Amerykanie, Francuzi, nawet Turcja pomagają uciekinierom. Amerykańskie samoloty zaczęły bombardować walczącą pod czarnymi sztandarami armię islamistów, do których nawet Al-Kaida woli się nie przyznawać.


— Dla nich się liczą się tylko Bóg, prorok Mahomet, a jak nie, to śmierć. Na terenach, które zajmują, dają ludziom trzy wyjścia. Albo przyjmiesz nasze wyznanie, chodzi jednak nie tylko o religię, ale ktoś, kto się na ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tak juz to jest dawno opisane #1462438 | 78.30.*.* 16 sie 2014 14:26

    Ksiega apokalipsy.Wojny na tle religijnym ,katastrofy i kleski zywiolowe.Poczatek to konflikt na bliskim wschodzie.Patrz Syria.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz