Rożyńsk Wielki: VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

2014-07-23 14:15:33(ost. akt: 2014-07-23 14:25:06)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Moc wrażeń dostarczył słuchaczom niedzielny koncert w kościele Św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim. Tym razem w muzyczną podróż do świata operowych fantazji zabrali nas Izabela Szlachetko-Croese (skrzydłówka) i Michele Croese (organy).


Artyści zagrali utwory J.S. Bacha, A. Vivaldi'ego, J.B. Arbana i G. Morandi'ego. Publiczność, która przybyła tłumnie z różnych zakątków regionu oraz dalszych stron, była zachwycona, każde kolejne wykonanie nagradzała sowicie gromkimi brawami.


- Organy w Rożyńsku są jednym z najlepszych instrumentów tego typu i pozwalają grającemu na bardzo wiele – powiedział po koncercie Michele Croese. - Można na nich wykonywać muzykę każdej epoki i ukazać zarazem jej niepowtarzalny swoisty charakter. Grałem z ogromną przyjemnością i jestem pełen podziwu dla możliwości tego instrumentu, za co dziękuje Krzysztofowi Grygowiczowi, bo to on przywrócił organy do świetności w 2007 roku i czuwa troskliwie nad tym, aby zawsze były w doskonałej kondycji i służyły artystom i słuchaczom w możliwie najlepszy sposób.


Organom towarzyszyła skrzydłówka, rodzaj trąbki z rodziny aerofonów ustnikowych, na której zagrała Izabela, małżonka Michele Croese. W pięknych utworach operowych imitowała ona głos ludzki z wirtuozerią godną podziwu.


Słuchacze byli zafascynowani faktem, że Maestro Croese świetnie mówi po polsku. Nie było najmniejszych problemów z uzyskaniem od niego odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania podczas spotkania po koncercie przy kawie i pysznym cieście, które zwyczajowo przygotowali niezawodni parafianie.

Czar

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marco #1447168 | 89.228.*.* 26 lip 2014 09:23

  Ej poeta ,tylko głowa nie ta. Czepiasz się garbatego, że ma dzieci proste.Muzycy światowej klasyki, w tak małej miejscowości ,to jest poważny awans. Doceńcie to, grymaśni komentatorzy.Porównajcie sąsiedzkie gminy , jak organizują i co? z wyjątkiem gm. Ełk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Piszcie przed impreza, a nie PO. #1445542 | 81.190.*.* 23 lip 2014 17:35

  *** Piszcie przed, anie Po, Bo to jaja so. Jak gazeta pisze Po, no bo co, Niema info, no bo, Jeszcze ktos by zdazyl, i zobaczyl co, Wiec po co pisze to, i kto. I na mysli ma on co? pozdrawia poeta wyborca

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. huk #1445518 | 178.56.*.* 23 lip 2014 16:37

   Wszystko pięknie, koncert udany, ale błagam, odwróccie niektóre zdjęcia. Trochę profesjonalizmu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz