Tak się bawiliśmy na Dniach Rynu 2014

2014-07-23 13:29:35(ost. akt: 2014-07-23 13:31:58)
Cygańskie rytmy w wykonaniu zespołu Romanca

Cygańskie rytmy w wykonaniu zespołu Romanca

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

Jak co roku impreza przyciągnęła na nabrzeże Jeziora Ryńskiego tłumy mieszkańców oraz turystów. Pogoda była wprost wymarzona, piękne słońce i wysoka temperatura zachęcała do wyjścia z domu.
18 lipca odbyła się I Mazurska Feta Disco Polo. Wystąpili: Mnich Disco Dance, BRC Reflect, Formacja Devis Ultimate, Shymi i Jesika. Zespoły te może mniej znane, potrafiły znakomicie zabawić fantastyczną publiczność. Piosenki łatwo wpadały w ucho i widzowie świetnie się bawili.

W drugiej części koncertu na scenie pojawił się zespół Cover, a na koniec długo oczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru, zespół Masters. Występ Pawła powodował szybsze bicie serca przedstawicielkom płci pięknej, które śpiewały i tańczyły pod sceną razem z artystą. Po koncercie artysta znalazł czas i z przyjemnością rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć, czym sprawił wielką frajdę swoim fanom.Drugi dzień przebiegł pod hasłem „Zdrowo na ludowo – ryńskie spotkania z tradycją". Tego dnia RCK zorganizowało dzień otwarty muzeum, można je było zwiedzić bezpłatnie. Na nabrzeżu odbył się jarmark wyrobów regionalnych, gdzie każdy mógł skosztować oraz nabyć rozmaite przysmaki, bądź też produkty rękodzieła. Przeprowadzono również konkurs na fraszkę kulinarną i regionalny konkurs kulinarny.

Dla dzieci zorganizowany był happening plastyczny „Baśniowy Świat Mazurskich Legend”. W międzyczasie na scenie trwał Międzynarodowy Konkurs Ludowych Zespołów Śpiewaczych, na którym nie mogło zabraknąć Sterławiaków.
Wieczorem na scenie publiczność rozgrzewały zespoły Romanca (folk cygański), Shamrock (folk celtycki) oraz Tuhaj Bej (folk ukraiński). Imprezę zorganizowało Ryńskie Centrum Kultury.

UMiG Ryn


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fanka niezależna #1446987 | 31.135.*.* 25 lip 2014 21:24

    Magnetic to zespół z klasą, powiem Wam. Tam gdzie grają, jest klimat. Przeciwników zapraszam na operetkę

    odpowiedz na ten komentarz

  2. fanka #1445617 | 31.135.*.* 23 lip 2014 19:08

    ,,,,,a gdzie lokalna gwiazdka-Magnetic?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz