Rowerzyści wyznaczyli nowy szlak

2014-07-21 07:37:38(ost. akt: 2014-07-21 08:12:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Niedzielna wycieczka rowerowa członków grupy "rOwerOwa gmina Bisztynek" przyniosła odkrycie nowej trasy rowerowej. Okazał się, że z Sątop-Samulewa do Pleśna można dojechać nad brzegiem rozlewiska "Polder Sątopy".
Celem 13. w tym roku wycieczki rowerowej rowerzystów skupionych w nieformalnej grupie krajoznawczej "rOwerOwa gmina Bisztynek" było rozlewisko "Polder Sątopy". To odtworzone, już kilkanaście lat temu, jezioro Sajno, osuszone w XIX wieku. Jest to ostoja ptactwa wodnego i obserwacja ptaków miała być jednym z celów wycieczki.

W drodze do Sątop rowerzyści odwiedzili jeden z pomników przyrody gminy Bisztynek, czyli olbrzymi dąb szypułkowy rosnący w lesie Nadleśnictwa Bartoszyce. W trakcie wykonywania fotografii pamiątkowej okazało się, że zagnieździły się w nim szerszenie, ale mimo tego, zdjęcie udało się wykonać bez szkód spowodowanych ich żądłami.

Po dojechaniu do rozlewiska - jeziora Sajno okazało się, że wzdłuż jego brzegów jest utwardzona droga prowadząca w kierunku Pleśna. Rowerzyści postanowili właśnie nią dojechać do tej miejscowości. Droga kończy się jakieś 2 kilometry przed Pleśnem, ale mozna tam dojechać wierzchołkiem wału oddzielającego rzekę Sajnę od jeziora.

To trudne zadanie, bowiem na wale jest tylko wąska, wydeptana ścieżka, ale wszyscy uczestnicy wycieczki pokonali ten odcinek, choć to trasa raczej dla rowerzystów MTB.

Jadąc wałem można podziwiać przepiękne krajobrazy i tysiące ptaków wodnych żerujących na rozlewisku.

W wycieczce wzięło udział 10 rowerzystów. Trasa mierzyłaniecałe 28 kilometrów.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska