Olsztyńskie śniadanie na trawie w parku Centralnym!

2014-07-18 19:33:00(ost. akt: 2014-07-19 12:54:26)

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

Trzeba przyznać, że olsztyniacy mają odlotowe pomysły! Dowód? Pan Tomasz, jeden z mieszkańców, zadeklarował, że w sobotę przy wejściu do parku Centralnego pierwszym stu osobom rozda po jednym groszu. Są też inne dodatkowe atrakcje. Piknik startuje o godz. 10. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą koszów ze smakołykami oraz koców!
Jednogroszówki na szczęście przybyłym do parku Centralnego będzie rozdawał Tomasz Remigiusz Czajczyc ze swoim synem. — Wiem również, że pan Tomasz przygotował specjalną koszulkę dla siebie i syna z rewersem i awersem jednego grosza, dzięki której będzie można łatwo ich rozpoznać — mówi Stanisław Czachorowski, prof. z UWM.

Mamy również kolejne nowe atrakcje, które czekać będą podczas sobotniego pierwszego „Olsztyńskiego śniadania na trawie” w parku Centralnym. „Witaj folkowa jutrzenko” to hasło przewodnie najnowszego numeru kwartalnika kulturalno-literackiego „VariArt”, który wydaje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

W najnowszym numerze kwartalnika znajduje się m.in. opis folkloru ze sztuką współczesną, a także jego wpływ na życie codzienne. I tu niespodzianka! Po najnowszy numer nie trzeba będzie iść do biblioteki, ponieważ to biblioteka przyjdzie do nas, a jej pracownicy będą rozdawać chętnym najnowszy numer „VariArt”, a także wydania archiwalne.

Odjazdowe pomysły pojawiają się także na Facebooku. Swoją obecność w parku zapowiedziały dwie panie z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: filozof dr Marta Śliwa, która chętnie opowie o filozofach przyrody, oraz dr Ewa Gładkowska, historyk sztuki, z którą będzie można porozmawiać o idei miasta ogrodu.
Odwiedzą nas także przedstawiciele Olsztyńskiego Festiwalu Baniek Mydlanych z ogromnymi bańkami mydlanymi. Tak więc maluchy będą miały wielką frajdę, ale jesteśmy pewni, że trochę starsi mieszkańcy również się ucieszą.

I na koniec jeszcze ważna informacja. Tortem podzielimy się nie o godz. 13.15, ale już o godz. 11.15. A to dlatego, żeby móc spalić kalorie w aktywnych strefach wokół fontanny, która znajduje się w parku.

A będą to strefy: plastyczna, rekreacyjna, muzyczna na scenie oraz książkowa. W każdej z nich będzie mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim w każdej, dzięki spędzającym wspólnie czas na trawie, może być tłoczno.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Odkryjcie nowe miejsce w Olsztynie. Zjedzcie śniadanie na trawie w centrum miasta i bawcie się razem z nami.

Będą także inne towarzyszące atrakcje. We wszystkich strefach będzie można spotkać Zofię Wojciechowską z Mrągowa, która zawodowo zajmuje się ogrodoterapią. Pani Zofia opowie o gatunkach trawy i o tym, co można z nią zrobić oraz o pierwszych bukietach weselnych i obrączkach, które wykonywano z trawy.

— A wspólnie z uczestnikami pikniku będziemy tworzyć obrazy, plecionki z traw oraz piszczałki z trawy — dodaje Zofia Wojciechowska. Do tworzenia obrazu nasza redakcja udostępni wydania papierowe „Gazety Olsztyńskiej”.
To jeszcze nie wszystko. Każdy, kto będzie miał ochotę napisać kilka zdań, będzie mógł zostać współautorem pierwszego olsztyńskiego kryminału pisanego na trawie. Uwaga! Kilkanaście pierwszych osób, które chwycą za pióro, dostanie książkę z serii kryminałów popularnej autorki M.C. Beaton o Hamishu Macbeth. O tym, co wyjdzie ze wspólnego pisania, przekonamy się w poniedziałek, kiedy opublikujemy pierwszy śniadaniowy kryminał w „Gazecie Olsztyńskiej”.

Na specjalnym kocu odbywać się będzie bookcrossing, czyli nieodpłatne przekazywanie książek po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Każdy więc, kto ma w domu książkę i chciałby się z nią podzielić, będzie mógł zostawić ją na kocu.

Słodki Zakątek proponuje lody, kawę, herbatę, ciasta, m.in. sernik, który jest specjalnością tej cukierni, oraz zdrowe śniadania, czyli różne rodzaje musli, płatków z mlekiem lub jogurtem.
mpKomentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Margarita35 #1446658 | 31.61.*.* 25 lip 2014 12:26

  fajnie ze w Olsztynie ciagle cos sie dzieje za kazdym razem kiedy tam zagladama widze piekniejsze czystsze miasto tetniace zyciem i energią pamietasz szary smutny niezorganizowany Olsztyn wczesnych lat 2000 tych i ciesze sie ze jest lepiej..mieszkałam i tu i tam w stolicy Warmii i Mazur 12 lat wiec mam porównanie teraz jestem baaardzo okzajonalnie ale widze zmiany baaardzo pozytywnie..pozdrawiam z Gdyni

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. BAX #1444195 | 178.235.*.* 21 lip 2014 21:01

  Konkurs dla dzieci???? Malowanie Parku Centralnego???? Byłem z córką obraz namalowany i przez pół godziny wszystkich wokół pytałem o szczegóły konkursu i nikt nic nie wiedział!!!!!! porażka! wyszedłem z tej imprezy którą zrobili sobie artyści sami dla siebie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztynianka #1443129 | 88.156.*.* 20 lip 2014 13:54

  Piękny projekt , piękny park, lecz jest wiele uwag, za duzo wyciętych drzew, suche drzewo przy fontannie, brak roślinności i krzewów , które rosną w parkach w naturze, może jakiś mały zakątek botaniczny, a nie tylko trawa i posadzone kwiaty jednakowe. Najbardziej bulwersujące to to , że w fontanna zamieniła się w plażę miejską, oczywiście dzieci kąpały się za przyzwoleniem dorosłych, przyszli jak na plażę miejską, krzyki, wrzaski .Ja rozumiem , że upał ale nie weszłam do tej fontanny, jest tablica informacyjna, ale oczywiście ludzie nie przestrzegają bo za darmo!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. ragi #1442585 | 88.156.*.* 19 lip 2014 14:03

  Nie byłem ale słabo było. Jeszcze trawa nie wyrosła a już ja przydeptali. Syf i bagno będzie i nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Trawa urośnie... ;) #1442575 | 88.156.*.* 19 lip 2014 13:39

  Przez najbliższe 2 tygodnie ma nie padać. Co za problem ją zraszać żeby ukorzeniła się? Na razie to zwykłe klepisko i jak trawa nie wyrośnie to wyrosną chwasty. Znów braknie rozumu ratuszowym?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (40)