Sebastian Kalafarski drugi na EUROPA CUP wśród juniorów

2014-07-16 21:59:08(ost. akt: 2014-07-16 22:04:40)

Autor zdjęcia: WTR

Sebastian Kaflarski wywalczył 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2 miejsce wśród juniorów na regatach żeglarskich, które odbyły się w Dzwinowie w ramach cyklu Pucharu Europy.
Kolejne regaty żeglarskie w klasie Laser z cyklu Pucharu Europy odbyły się w Dziwnowie. Zgromadziły one dużą liczbę startujących zawodników, ponieważ na tym samym akwenie w najbliższych tygodniach odbędą się Mistrzostwa Świata seniorów a następnie juniorów.

Kolejne regaty żeglarskie w klasie Laser z cyklu Pucharu Europy odbyły się w Dziwnowie. Zgromadziły one dużą liczbę startujących zawodników, ponieważ na tym samym akwenie w najbliższych tygodniach odbędą się Mistrzostwa Świata seniorów a następnie juniorów. Na starcie do wyścigów stanęło przeszło 150 żeglarzy w tym wielu zawodników zagranicznych s całego świata. Żeglarze ci musieli stawić czoła nie tylko wzajemnej rywalizacji, ale też dość wymagającym, wietrznym warunkom pogodowym.

Pomimo wszechobecnego słońca i dość wysokiej temperatury powietrza (27°C), szczególnie we znaki dał się właśnie wiatr (momentami nawet 6-7° w skali Beauforta), który był dużym wyzwaniem szczególnie dla mniej doświadczonych zawodników.

Silne podmuchy nie omijały jednak także tych, którzy mają za sobą już wiele startów, a efektem tego było m.in. kilka połamanych masztów czy przymusowe zakończenie (przez litewskiego zawodnika) jednego z wyścigów na pobliskiej plaży. W tych trudnych warunkach z dobrej strony zaprezentował się zawodnik Węgorzewskiego Towarzystwa Regatowego, który nawiązał walkę z doświadczonymi seniorami.

W drugim dniu regat EUROPA CUP POLAND, pomimo wietrznego piątku i deszczowej (szczególnie w swojej pierwszej części) soboty, udało się rozegrać planowanych sześć wyścigów. Ich wyniki pozwały na wstępne typowanie faworytów do zajęcia czołowych lokat. Wśród kandydatów do pozycji medalowej był też węgorzewianin Sebastian Kalafarski.
Ostatni dzień regat zapowiadał się zatem bardzo emocjonująco, a ostatnie wyścigi mogły jeszcze zmienić układ tabel w każdej z klas.

Dla Sebastiana ostatni dzień jednak nie był tym najlepszym, 47 i 17 miejsca w dwóch ostatnich wyścigach nie pozwoliły na poprawę lokaty. Reprezentant Węgorzewa ostatecznie wywalczył 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2 miejsce wśród juniorów co jest dobrym wynikiem końcowym.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wtr

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. robert #1442469 | 89.229.*.* 19 lip 2014 09:53

  brawooo Seba.pracca ,praccca i talent daja fajne efekty pomyslnych wiatrow i udanych startow szybko, ostro i do przodu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1441294 | 89.229.*.* 17 lip 2014 20:02

  jaki junior to juz senior ale i sensacja

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. /?.../ #1440716 | 89.229.*.* 17 lip 2014 09:17

   Brawo i serdeczne gratulacje.To się nazywa promocja miasta.Nawet koszulka ze Złotego Pucharu Mazur z herbem Węgorzewa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz