Zaśpiewaj u nas, zdobądź sławę

2014-07-14 07:12:00(ost. akt: 2014-07-13 20:07:22)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

— Emocje z pewnością będą gorące, ale nasza ocena chłodna — zapowiada Katarzyna Staszko, wokalistka The Lollipops i przewodnicząca jury Przeglądu Muzycznego "Gazety Olsztyńskiej". — Udział w przeglądzie otworzył drzwi do sławy wielu zespołom. Czas poznać kolejne!
O tym, jak występ na takiej scenie pomaga w karierze, przekonali się Enej i Afromental. — Przegląd muzyczny jest przystankiem dla początkujących zespołów. To właśnie tutaj mogą się sprawdzić — mówi Wojciech Łozowski z Afromentala. — Czy mam energię i osobowość sceniczną? Czy publika dobrze na mnie reaguje? Żeby się o tym przekonać, trzeba wystąpić.

Jak to zrobić? Wystarczy wysłać dwa utwory na adres przeglad@gazetaolsztynska.pl do 31 lipca. Zostaną one ocenione przez jury, które wskaże pięciu najlepszych artystów. Ta piątka wystąpi podczas Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską” i powalczy o zwycięstwo oraz nagrody (warunkiem przyjęcia utworu jest brak wulgaryzmów oraz format MP3). To nie wszystko, bo spośród zgłoszonych wykonawców zostanie wybrany szósty. Wskażą go w głosowaniu sms-owym nasi czytelnicy. — Liczymy na to, że uda nam się wystąpić — mówi Marek Skrocki z zespołu Niepoprawni z Olecka, którzy zgłosili swoje utwory do konkursu.

— Zgłaszać się mogą wszyscy, więc mamy tu cały przekrój: rock, pop, piosenka autorska aż po fado— wylicza Katarzyna Staszko.

— Dlatego właśnie w jury zasiadają ludzie z różnym doświadczeniem muzycznym, preferencjami, zamiłowaniami — dodaje Marta Andrzejczyk, wokalistka i jurorka przeglądu. — Choć nie da się ukryć, że zazwyczaj zwyciężają zwierzęta sceniczne: osoby z odpowiednio dobranym repertuarem, które potrafią wciągnąć do swojego świata, prawdziwi, ciekawi, interesujący.

Ewelina Zdancewicz