Kraina Wyobraźni aktywna i kreatywna

2014-07-02 13:10:22 (ost. akt: 2014-07-02 13:16:11)

Autor zdjęcia: Sławomir Urbaszek

Ponad 4 tysiące złotych pozyskało Stowarzyszenie „Mostkowo – Kraina Wyobraźni”, od Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego ma aktywizację mieszkańców.
Stowarzyszenie „Mostkowo – Kraina Wyobraźni” przystąpiło w tym roku do realizacji zadania publicznego zleconego przez Samorzad Województwa Warmińsko – Mazurskiego, w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań Samorządu, pod nazwą „Kraina Wyobraźni aktywna i kreatywna”. Celem zadania jest między innymi wspieranie rozwoju wsi tematycznych a przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich naszego województwa. Zadanie realizowane jest w okresie od maja do października 2014 r. Całkowity koszt zadania to 7160,00 zł, z tego 4400,00 zł to dotacja Samorządu Województwa a 2700,00 zł to koszt wkładu osobowego, w tym pracy społecznej członków Stowarzyszenia.

W ramach projektu realizowane są: warsztaty ogrodnicze i poprawa estetyki miejscowości, warsztaty rękodzielniczo – artystyczne, na których młodzież i dorośli mieszkańcy wytwarzają min. pamiątkowe, ręcznie malowane kartki z Mostkowa, produkty z „wikliny” papierowej, ręcznie malowane ozdoby szklane czy filcowaną biżuterię; warsztaty kulinarne podczas których wytwarzany jest „Miód Świetojański” z mniszka lekarskiego oraz potrawy istniejące w tradycji mazurskiej; zajęcia teatralne dla dzieci i warsztaty muzyczno – wokalne.

Jedną z ważniejszych atrakcji projektu jest impreza plenerowa „Noc Świętojańska”, która odbyła się w sobotę 21 czerwca w centrum wsi na tzw. „Polu Szuwarkowym”, które wcześniej bardzo starannie przygotowywało kilkanaście osób kosząc i grabiąc trawę i zielska, budując scenę czy rozstawiając namiot i pawilony ogrodowe. Imprezę rozpoczęło przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Mostkowie będącej Filią Szkoły Podstawowej w Łukcie, pod kierunkiem p. Beaty Steranki.

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie „Legendy o Mostkowie”, którą kilka lat temu na potrzeby projektu wioski tematycznej napisała p. Barbara Urbaszek. Odbywały się również konkursy dla dzieci i dorosłych (min. konkurs na najpiękniejszy wianek), zabawa przy muzyce i pieczenie kiełbasek przy ognisku. W trakcie całej imprezy, która mimo kapryśnej aury, trwała do późnych godzin nocnych można było degustować lokalne potrawy: gulasz mazurski, „bigos na robaczkach świętojańskich”, ziołowe przekąski czy tradycyjną grochówkę.

Zaprezentowane zostały również wyroby powstałe w trakcie warsztatów artystycznych. W Nocy Świętojańskiej wzięło udział ponad 100 mieszkańców Mostkowa i okolicznych miejscowości, którzy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że wezmą również udział w pozostałych przedsięwzięciach związanych z realizacją zadania.

Zapraszamy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na lukta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu?


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Mostkowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A. #1457063 | 89.228.*.* 8 sie 2014 19:08

    Kraina kreatywana słynąca z panów oblegający sklep z buteleczką w dłoni i bardzo długich lepkich rączek u nie których...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD