Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

2014-06-29 12:48:04(ost. akt: 2014-06-29 12:49:26)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom gminy Miłakowo, którzy kłusowali na jednym z okolicznych jezior. Interwencja funkcjonariuszy Straży Rybackiej spowodowała, że sprawcy wpadli na gorącym uczynku. Jacek T. i Mariusz S. zaraz po tym trafili do policyjnego komisariatu.
Do zdarzenia doszło rano w okolicy Jeziora Narie położonego w gminie Miłakowo. Funkcjonariusze Straży Rybackiej podczas obserwacji nabrzeża zauważyli dwóch mężczyzn łowiących ryby przy pomocy sieci. Podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że 21 i 36-latek nie łowili, tylko kłusowali. Nie posiadali żadnych zezwoleń i nie mogli posługiwać się narzędziami rybackimi, które służą tylko do profesjonalnego połowu ryb. Funkcjonariusze Straży Rybackiej o całym zdarzeniu powiadomili morąskich policjantów, którzy zatrzymali Jacka T. i Mariusza S. Policjanci zabezpieczyli także sprzęt, którym posługiwali się mężczyźni.

Jeszcze tego samego dnia obaj usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na milakowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna