W Wiśniowie świętowali Dzień Patrona

2014-06-18 14:01:42(ost. akt: 2014-06-18 14:02:31)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień Patrona to święto, które na stałe zostało wpisane w tradycję Zespołu Szkół w Wiśniowie Ełckim. W tym roku - 13 czerwca - obchodzono IV rocznicę nadania szkole imienia Ks. Bpa Edwarda Samsela.
Uroczystość odbyła się pod hasłem: „Człowiek, który połączył Ziemię Kurpiowską i Mazury”. Tego dnia szczególnymi gośćmi byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Myszyńcu - rodzinnej miejscowości Patrona oraz rodzina Biskupa - państwo Teresa i Ryszard Samselowie z córką.
Gości z Myszyńca, a także księży - obecnego i byłego proboszcza parafii w Wiśniowie Ełckim, licznie zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników powitała dyrektor szkoły. Wspomniała również o najważniejszych wartościach, jakimi kierował się Ksiądz Biskup – bezgranicznej miłości do bliźniego, trosce o godność człowieka, rodzinie, patriotyzmie, umiłowaniu „małej i dużej Ojczyzny”. To one zadecydowały o wyborze tej osoby na patrona.

Uroczystość rozpoczęła się konkursem dotyczącym życia i posługi duszpasterskiej Księdza Biskupa. Celem konkursu było propagowanie idei współpracy, a nie rywalizacji, tak więc biorące w nim udział drużyny składały się zarówno z uczniów szkoły z Myszyńca, jak i Wiśniowa Ełckiego. Uczestników wsparli również członkowie rodziny Biskupa. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą o Patronie.

Następnie uczniowie zaprezentowali wspólną część artystyczną nawiązującą do kultury dwóch regionów – Ziemi Kurpiowskiej i Mazur. Gospodarze zatańczyli mazurskie tańce ludowe, a Zespół Pieśni i Tańca z Myszyńca zaprezentował tradycyjne tańce i przyśpiewki kurpiowskie, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po południu młodzież i nauczyciele oraz ksiądz proboszcz wyjechali do Ełku. Miło spędzili czas w kręgielni, a następnie udali się do Krypty Biskupów Ełckich, złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji Ks. Biskupa.
Wizyta gości z Myszyńca to kolejne spotkanie obu szkół. Rok temu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Wiśniowie Ełckim odwiedzili Myszyniec. Serdeczne przyjęcie i życzliwość mieszkańców rodzinnego miasta Edwarda Samsela zaowocowały nawiązaniem współpracy między szkołami.

Społeczność szkolna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wojtek #1420777 | 89.228.*.* 18 cze 2014 18:58

    Tak trzymać, macie pięknego patrona

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz