Turniej Dzikich Drużyn. Filmy i zdjęcia!

2014-06-14 07:12:00(ost. akt: 2014-06-15 21:12:54)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Na dwa dni Olsztyn zamienia się w stolicę futbolu. W sobotę i niedzielę na trzech boiskach w Kortowie wystąpiło w sumie ponad 500 piłkarzy w czterech kategoriach wiekowych. Przygotowaliśmy też atrakcje dla najmłodszych podczas sportowego festynu. Zobacz wyniki, obejrzyj film i zdjęcia.
— Jesteśmy przygotowani do turnieju! — zapewnia Krystian Narwojsz, kapitan ekipy Sensia II w kategorii open. — Do wszystkich zespołów podchodzimy z szacunkiem.

Dwudniowe zmagania na boiskach w Kortowie, których kolejny raz użycza Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, w sobotę o godz. 9 rozpoczynają młodzi piłkarze z kategorii wiekowych: 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi. Natomiast amatorzy z najstarszej kategorii open opanują murawę w niedzielę, również od godz. 9.

Wiemy, że podczas rozgrywanych meczów zmęczenie będzie ogromne. Dlatego wszystkim piłkarzom zapewnimy wodę do picia, bo przecież hektolitry płynów trzeba będzie jakoś uzupełnić. To nie wszystko. O bezpieczeństwo piłkarzy zadba Grupa Pomocy Humanitarnej PCK Olsztyn oraz ratownicy z Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej UWM. Najlepsi strzelcy, piłkarze i bramkarze w każdej z czterech kategorii wiekowych otrzymają statuetki.

A drużyny, które zajmą miejsca od I do III, otrzymają puchary, medale i cenne nagrody rzeczowe. Głównym sponsorem nagród, podobnie jak rok temu, jest firma R-GOL. Fundatorem części nagród jest także m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Stomil Olsztyn oraz Urząd Marszałkowski. Turniej nie mógłby się odbyć także bez arbitrów i dzięki wsparciu olsztyńskiego klubu obsadę sędziowską na dwa dni turnieju zapewni Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. Drugiego dnia rozgrywek w godz. 11-15 na płycie stadionu w Kortowie zaprosimy dzieciaków i ich rodziców do udziału w festynie sportowo-rekreacyjnym. Odwiedzą nas: piłkarze i trenerzy grup młodzieżowych Stomilu Olsztyn, drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers, klub piłki ręcznej Szczypiorniak Olsztyn i szermierczy Hajduczek oraz lekkoatleci: olimpijczyk z Moskwy w 1980 roku Ryszard Szparak i maratończyk Paweł Pszczółkowski.

mp

Uwaga! W sobotę z Gazetą Olsztyńską specjalny dodatek z okazji IV Turnieju Dzikich Drużyn Gazety Olsztyńskiej!