IV Turniej Dzikich Drużyn. Mały mundial, wielkie emocje!

2014-06-13 12:18:49(ost. akt: 2014-06-13 12:51:24)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

— Zamówiliście pogodę na weekend? — pyta jeden z rodziców młodych piłkarzy. Uspokajamy, ponieważ z naszych informacji wynika, że upałów co prawda nie będzie, ale deszcz też nam nie grozi. A skoro nawet pogoda nam sprzyja, to IV Turniej Dzikich Drużyn musi być udany!
Nie są w błędzie wszyscy ci, którzy nasz turniej porównują do brazylijskiego mundialu. Z tym że w stolicy futbolu, w którą już w sobotę i niedzielę zamieni się Olsztyn, będzie jeszcze więcej emocji!

Dowód? Proszę bardzo! W dwa dni na trzech boiskach w Kortowie wystąpią 72 drużyny. To oznacza ni mniej, ni więcej jak to, że zaprezentuje się w sumie ponad 500 piłkarzy i piłkarek. Tylko dla porównania dodajmy, że w mistrzostwach świata, które rozpoczęły się w Brazylii, wezmą udział „zaledwie” 32 drużyny, a mecze rozgrywane będą na 12 stadionach. No i dziewczyn na boisku nie uświadczysz, a u nas i owszem!


Paulina Goszczyńska, kapitan drużyny OKS Kobiety Ostróda występującej w kategorii open, nie ma łatwego zadania. Paulina nie odpowiada bowiem jedynie za skład i treningi swoich koleżanek przed turniejem. Ma na głowie mnóstwo innych spraw, również tych logistycznych.

— Musiałam chociażby sprawdzić pociągi z Ostródy do Olsztyna. Pierwszy mecz z Bukmacherami gramy już o godz. 9, a nie chcemy się przecież spóźnić! — mówi piłkarka. — W grupie zmierzymy się jeszcze z Piwoszami i FC Calabria. W ogóle w naszej kategorii będziemy jedyną żeńską drużyną. I pewnie powinniśmy bać się tych „piłkarskich byków”, ale nas to w ogóle nie przeraża, bo to nas powinni się obawiać panowie — przekonuje Paulina. I po chwili dodaje: — Chociaż dobrze by było, gdyby dali nam fory, ale wiem, że taryfy ulgowej raczej nie będzie. Trudno, damy sobie radę. Chyba! Liczę, że uda nam się zdobyć chociaż jedną bramkę.

Młodsi piłkarze również nie mogą się doczekać gry. — Z wtorkowego losowania grup, które odbyło się na stadionie Stomilu, syn wrócił bardzo ucieszony — wspomina Sławomir Przybyliński, opiekun drużyny Płatki z mlekiem w kategorii 2000. — I powiedział, że trafili do kulinarnej grupy. Dopiero później dowiedziałem się, że w grupie zmierzą się z Kabanosami Team Football i Płatkami z Mlekiem. No i muszę przyznać, że smacznie to wygląda.

Po sobotnich zmaganiach na boisku czas na niedzielny festyn na stadionie w Kortowie. Na festyn zapraszamy oczywiście wszystkie dzieci z rodzicami. Bo sportowych atrakcji będzie mnóstwo. Do dyspozycji maluchów będą piłkarze i trenerzy młodzieżowych grup Stomilu, drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers, klub piłki ręcznej Szczypiorniak Olsztyn i szermierczy Hajduczek oraz lekkoatleci: olimpijczyk z Moskwy w 1980 roku Ryszard Szparak i maratończyk Paweł Pszczółkowski.

mp

Uwaga! W sobotę z Gazetą Olsztyńską specjalny dodatek z okazji IV Turnieju Dzikich Drużyn Gazety Olsztyńskiej!


Źródło: Gazeta Olsztyńska