Drukarnia, kolegium i łamanie, czyli gimnazjaliści w redakcji

2014-06-11 17:24:24(ost. akt: 2014-06-12 19:04:12)

Autor zdjęcia: Beata Brokowska

Redakcję „Gazety Olsztyńskiej” w środę (11 czerwca) odwiedzili uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie. Mieli okazję zobaczyć, jak krok po kroku powstaje gazeta.
Wycieczkę rozpoczęli od archiwum, później zwiedzili drukarnię i redakcję internetową Gazety. Mogli też zobaczyć, na czym polega łamanie, czyli komputerowy skład gazety, a nawet wziąć udział w redakcyjnym kolegium, na którym planuje się bieżące wydanie.

Na gości ze Stawigudy czekały też warsztaty dziennikarskie, podczas których dowiedzieli się, że aby być dobrym dziennikarzem, trzeba zaczynać od jak najmłodszych lat. Gimnazjaliści dowiedzieli się także, czym jest dziennikarstwo obywatelskie, na czym polega i czym różni się od zwykłego dziennikarstwa. W trakcie zajęć założyli swoje profile dziennikarzy obywatelskich i napisali pierwsze artykuły o... warsztatach i wycieczce do redakcji. Już wkrótce na stronie Gazety powstanie specjalny profil, na którym będą mogli zamieszczać wieści ze Stawigudy.

— Wszystkie dzieci były zachwycone i żałowały, że wizyta w redakcji trwała tak krótko — mówi Jolanta Banaś, opiekunka gimnazjalistów. — Takie warsztaty są dzieciom potrzebne. Dzięki nim mają okazję nauczyć się podstaw dziennikarstwa.

Po spotkaniu gimnazjaliści dostali w prezencie pamiątkowe "jedynki", czyli pierwsze strony Gazety ze swoimi zdjęciami.
jr


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Yrek #1415547 | 46.186.*.* 11 cze 2014 19:13

    Dzięki temu może wzrośnie poziom pisanych w gazecie artykułów. Może gimnazjaliści czegoś nauczą tych dziennikarzy i nie będzie błędów składniowych, gramatycznych i ortograficznych. A może dziennikarzy wysłać do szkół by pobrali nauki...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz