Przedszkolaki poznawały tajniki policyjnej pracy

2014-06-06 15:08:28(ost. akt: 2014-06-06 13:15:18)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy gościli u siebie dzieci z Przedszkola nr 4 w Nidzicy. Maluchy miały okazję porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie na drodze, usłyszeć ciekawostki o pracy policjanta i wykazać się własną wiedzą odpowiadając na pytania policjantów. Na deser nasi goście przeprowadzili dokładne „oględziny” policyjnego radiowozu oraz motoru.
Nidzicką Komendę Policji odwiedziła grupa 5 – latków - wychowanków przedszkola nr 4 w Nidzicy.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia „dyżurki”- miejsca kierowania jednostką Policji. Kolejnym etapem spotkania było zapoznanie się z podstawowymi elementami wyposażenia służbowego policjantów oraz umundurowania. Czapki, kajdanki oraz elementy „Żółwia” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i bardzo chętnie były przymierzane przez milusińskich. Policjanci opowiadali również o pracy poszczególnych rodzajów służb policyjnych oraz ich charakterze.

Na koniec spotkania, dzieci obejrzały policyjny radiowóz, oraz motor czekając w kolejce na zajęcie miejsca za kierownicą i na pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno -profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.


POLECAMY
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj