Jeździł bez prawa jazdy, bo mama dała kluczyki

2014-06-05 12:39:54 (ost. akt: 2014-06-05 12:44:34)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

1000 złotych mandatu dla 22-letniego mężczyzny i 300 złotych mandatu dla jego matki. To efekt jazdy bez uprawnień młodego mieszkańca gminy Łukta. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że nie zdał egzaminu na prawo jazdy, na dodatek próbował uciec zatrzymującym go do kontroli funkcjonariuszom. Okazało się, że kluczyki od auta dała mu matka, gdyż ten chciał pojechać w odwiedziny do kolegi.
Wczoraj około godziny 22.00 policjanci z Ostródy otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Łukta jeździ samochód, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i po chwili zauważyli wskazany samochód. Kiedy próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, ten przyspieszył i zaczął uciekać. Po chwili wjechał w polną drogę, wyłączył światła i jechał dalej.

Kiedy dojechał do posesji, wysiadł z samochodu i pobiegł w kierunku domu. Tam zatrzymali go funkcjonariusze. Okazało się, że to nie alkohol, lecz brak uprawnień do kierowania samochodem był powodem jego ucieczki. Mężczyzna powiedział, że nie zdał egzaminu na prawo jazdy, a bardzo chciał pojechać w odwiedziny do kolegi. Prośbę tą spełniła matka mężczyzny, która wręczyła mu kluczyki do auta. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie 22-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Z kolei jego matka za udostępnienie mu samochodu zapłaci 300 złotych grzywny.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na lukta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #1411430 | 95.160.*.* 6 cze 2014 09:20

    oj tam bardzo dużo ludzi bez prawa jazdy tam jeździ. Policji prawie nie widać więc młodzi szaleją no i niestety często na podwójnym gazie, nie tylko na 4 kółkach. :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD