Inauguracja Tygodnia Sportu dla Wszystkich

2014-05-19 13:46:28 (ost. akt: 2014-05-19 13:51:38)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

W ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w sobotę na terenie miasta i gminy Ełk rozegrany został XX Sportowy Turniej Miast i Gmin. Pogoda dopisała. W sportowych konkurencjach wzięło udział kilkaset osób.
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich to jedna z największych imprez sportu masowego w Polsce. Jej celem jest popularyzacja aktywności ruchowej, nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych.
— Dziękuję władzom samorządowym gościnnej ziemi ełckiej oraz LZS-owi w Ełku, współorganizatorowi naszej ogólnopolskiej inauguracji za gościnność, zrozumienie i poparcie dla sportu masowego — powiedział podczas imprezy Jerzy Potentas, sekretarz zarządu Krajowej Federacji Sportu Dla Wszystkich. — Do tej pory udział w wydarzeniu zgłosiło 500 miast i gmin w skali całego kraju. Mamy nadzieje pobić rekord frekwencji w uczestnictwie w imprezach turniejowych. Zeszłoroczne 1,5 miliona pewnie jest zagrożone.

Sobotnie zmagania rozpoczęły biegi przełajowe w Stradunach oraz mecz piłki nożnej samorządowców w Nowej Wsi Ełckiej.
— Na co dzień nie biegam, ale osiągam dobre wyniki sportowe w szkole — mówi Wojciech Kuchcik z Nowej Wsi Ełckiej, uczestnik biegów przełajowych. — Dziś chciałem spróbować swoich sił. Nie spodziewałem się, że dobiegnę pierwszy, jeszcze jestem w szoku. Dobrze, że w gminie organizowane są takie imprezy, ponieważ można dzięki nim rozwijać swoje talenty.

Na promenadzie w Ełku odbył się festyn sportowy, który przyciągnął całe rodziny.

Organizatorem imprezy była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich we współpracy z Gminnym Zrzeszeniem LZS w Ełku oraz gminą Ełk.

Czar


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Doma xd #1398601 | 91.210.*.* 19 maj 2014 15:58

    Było bardzo fajnie jak i w Stradunach ale i też w Woszczelach . Super !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD