Gazeta na Dzień Dziecka. Czekamy na zdjęcia Waszych pociech. Jeszcze tylko dwa dni!

2014-05-14 15:05:11(ost. akt: 2014-05-26 16:55:59)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

— Zdjęcie dziecka w Gazecie to wspaniała pamiątka — uważa Jakub Piechurski, tata półtorarocznej Amelki. — Zwłaszcza jeśli jest do tego odpowiednia okazja. A taką bez wątpienia jest Dzień Dziecka. Z tej okazji „Gazeta Olsztyńska” przygotuje specjalne wydanie ze zdjęciami pociech naszych czytelników. Zdjęcia można już wysyłać!
— Dzień Dziecka to święto mocno wyczekiwane przez najmłodszych — mówi doktor Krzysztof Szulborski, socjolog. — I nie chodzi tylko o prezenty, a o to, że jest to jeden z tych dni, w którym rodzice nieco bardziej okazują miłość i serdeczność, na co w codziennym życiu często braknie czasu.

Sposobów na okazanie czułości jest wiele. — Należy pamiętać, że dzieciom najbardziej brakuje naszej obecności. I nie zarzucać ich prezentami, które wiążą się z poczuciem winy. Ten dzień jest specjalny także dla rodziców, ponieważ jeszcze mocniej uświadamiają sobie, jak ważny jest czas spędzany z dzieckiem — podkreśla socjolog.

Sposobem na wyjątkowe uczczenie Dnia Dziecka z pewnością będzie zdjęcie dziecka w „Gazecie Olsztyńskiej”. — Taką gazetę można przetrzymać, zachować, a po latach pokazać dorosłemu już dziecku — uważa Natalia Olszewska, mama Amelki. — To świetny pomysł!