Ważne spotkanie w Prostkach

2014-05-11 11:26:28(ost. akt: 2014-05-09 09:45:19)

Autor zdjęcia: Ewelina Suchodolska

Mieszkańcy Prostek już niedługo będą mogli podłączyć się do sieci ciepłowniczej. W najbliższy poniedziałek, 12 maja o godzinie 16 w budynku Urzędu Gminy na parterze odbędzie się w tej sprawie zebranie. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Prostkach zapraszają do udziału zwłaszcza mieszkańców ulicy 1-Go Maja, Krótkiej, Rzemieślniczej i Kolejowej. To oni bowiem będą mogli korzystać z ciepłej wody i ogrzewania w swoich domach w pierwszej kolejności.
Wkrótce zniknie też problem niebezpiecznego skrzyżowania ulicy Kolejowej i Zielonej, na co skarżyli się mieszkańcy.
— Skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne i cieszę się, że w końcu zostanie przebudowane — mówi Jan, mieszkaniec Prostek. — Tyle lat nie było tu nic robione, więc w końcu najwyższa pora, żeby widok tych dwóch ulic się zmienił.
Przebudowa ulic pochłonie kilka milionów złotych. Realizacja inwestycji, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych, jest możliwe dzięki funduszom zewnętrznym, pochodzącym z budżetu państwa oraz od lokalnych partnerów, posiłkując się wkładem finansowym z budżetu gminy. Mieszkańcy Prostek z ulic wyposażonych w nowoczesne rozwiązania, którymi będą zatoczki autobusowe, progi zwalniające, kanalizacja deszczowa będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Łącznie w tym roku dzięki pozyskanym środkom gmina wybuduje ponad 2 tys. metrów dróg.


— Kolejne „schetynówki” w gminie cieszą tym bardziej, że gwarantują odpowiedni standard komunikacyjny — tłumaczy Bożena Bagan, wójt gminy Prostki. — Mieszkańców z ulicy Kolejowej w końcu przestaną nękać ulewne deszcze, zalewające podwórka oraz dziury w asfalcie. Nowe osiedle przy ulicy Zielonej zacznie zdobić Prostki piękną architekturą, a przy okazji inwestycji powstanie nowa, bezpieczna promenada spacerowa.

(es)

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1408299 | 83.21.*.* 1 cze 2014 23:35

  Skrzyzowanie jeszcze w planach! Może zamiast wydawać pieniedze na nieistniejace skrzyzowanie pana Janka, Walerka spotkała sie z lokalnymi inwestorami i zapytała co zrobić, by powstawały kolejne miejsca pracy! bezrobotny!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. P... #1407671 | 91.245.*.* 31 maj 2014 20:20

   W naszej gminie Pani wójt organizuje same ważne spotkania i gorące niusy. Tyle że jak startowała w wyborach do europarlamentu zapomniała zaprosić mieszkańców Prostek by przekonać nas do głosowania. Nawet plakatu na Prostkach brak , a tyle unijnych pieniążków przyszło . Ale już niedługo Dni Prostek i tam kolejne obietnice przedwyborcze i słowa ja o niczym nie wiedziałam że świetlica zostanie zamknięta że dyrektor do zwolnienia że autobusy do szkoły będą płatnę. To poco pani jest Wójtem skoro nie wie pani co dzieje się na pani podwórko ?Prostki to nie tylko imprezki .

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Ja #1407432 | 178.36.*.* 31 maj 2014 14:01

    W czwartek też odbyło się ważne spotkanie w gminie dotyczące likwidacji świetlicy i klas sportowych w Gimnazjum. Najlepsze było to, że radni wcześniej ustalili że ma być nabór do klasy sportowej, a wówczas gdy nie uzbiera się odpowiednia liczba chętnych wtedy się ich nie utworzy. Rodzice wyrażali swoje niezadowolenie tym, że ich dzieci nie mogły złożyć podania do klasy sportowej. Ładne rzeczy. Wiąże się to ze zwolnieniem nauczycieli także pracujących dwadzieścia kilka lat, z kosztami procesów w sądach pracy za które będą płacić w razie przegrania przez szkołę podatnicy a nie urzędnik. Ale samowolka. To nie prywatny folwark. Rodzice, uczniowie i nauczyciele tam obecni nie tylko z Gimnazjum ale i z Podstawówki nie kryli swojego niezadowolenia. Nikt wcześniej nawet nie poinformował rodziców, że ma być likwidacja świetlicy gdzie z okolicznych wiosek dojeżdżają uczniowie wczesnym rankiem oraz o tym że nie będzie klas sportowych. Czyli co? Zdanie rodziców i ich dzieci się w ogóle nie liczy? Przecież szkoła jest dla uczniów a nie dla dyrektora czy nauczycieli. Poza tym podobno kilku nauczycieli idzie do zwolnienia. Ładne budowanie miejsc pracy nie ma co. Uważam ,że tak być nie powinno a Wy jak uważacie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. Jest jak jest #1396517 | 91.245.*.* 15 maj 2014 22:28

     Ludziska wy szanujcie panią wójt ona wam zrobi centrum Prostek jak New York drogi, ronda, chodniki, barierki, obwodnice, tunel dla pociągu pod przejazdem kolejowym, LUXUS mówię wszystko dopięte i cyka przed wyborami. W chatach ciepło droga bez zarzutu. A po wyborach podwyżka za ogrzewanie śmieci ścieki asfalt sól zimowa zeżre, albo mróz zwinie. Ale szanujcie wiecie jaki to trzeba mieć łeb żeby taki plan wymyślić A wy spokojnie dacie radę, co pierwszy raz was ktoś w konia zrobi Pozwólcie kobiecie rządzić to w 2015 w Prostkach będzie lotnisko i to dla UFO.

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

    2. adr #1395027 | 83.11.*.* 13 maj 2014 20:34

     Wszystko pieknie łądnie, ale czy inwestycja z ciepłownią będzie opłacalna dla mieszkańców? Czy oprócz budynków komunalnych ktoś się do niej podłaćzy? Czy wiadomo jakie koszta poniosa mieszkańcy za ogrzewanie? Ile będzie kosztować podłączenie do tej sieci? I chyba naważniejsze: KTO NA TYM MA ZAROBIC??? Bo na spotkaniach nie uzyskaliśmy jasnych odpowiedzi!!! ps. informacje o inwestycjach (które pewnie nie ruszą za szybko) na kilka miesięcy przed wyborami - zupełny zbieg okoliczności?!? Wybrocy: damy im je skończyć???

     odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (12)