Świętemu Janowi Pawłowi II śpiewajmy. Zdjęcia z koncertu!

2014-04-27 18:00:00 (ost. akt: 2014-05-12 09:54:51)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Wzruszający, wyjątkowy i pełen emocji — to opinie publiczności, która uczestniczyła w Koncercie Papieskim Świętemu Janowi Pawłowi II śpiewajmy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Organizatorem koncertu był "Nasz Olsztyniak" oraz Filharmonia Warmińsko-Mazurska, patronem medialnym "Gazeta Olsztyńska".
Dzień 27 kwietnia 2014 roku zapisał się w historii Polski i świata jako jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Kościele katolickim. Na Placu Świętego Piotra w Watykanie świętymi ogłoszeni zostali dwaj błogosławieni papieże Jan Paweł II i Jan XXIII.

W wielu miastach w Polsce z tej okazji odbywały się liczne wydarzenia na pamiątkę kanonizacji papieży. W tym gronie znalazł się także Olsztyn. A Koncert Papieski Świętemu Janowi Pawłowi II śpiewajmy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej po pierwsze pokazał wagę tego wydarzenia, a po drugie dał olsztynianom jeszcze więcej radości.

Przed olsztyńską publicznością wystąpił Mieczysław Szcześniak. Poza gwiazdą wieczoru na scenie pojawili się również Chór Collegium Juvenum pod dyrekcją Joanny Muśko, Aurelia Luśnia, Marta Andrzejczyk i Basia Raduszkiewicz. Jak zapewniają artyści, Koncert Papieski to dla nich nie tylko wydarzenie zawodowe, ale przede wszystkim prywatne.— Nie każdy dzisiaj mógł być obecny w Watykanie na kanonizacji papieża Polaka, dlatego też dla naszych mieszkańców i czytelników organizujemy ten koncert. To wydarzenie jest także po to, żeby uczcić tę podniosłą chwilę — mówiła tuż przed koncertem do zebranej w filharmonii publiczności Beata Tokarczyk, dyrektor handlowy grupy medialnej „Gazety Olsztyńskiej”.

Anna Szapiel-Danylczuk, redaktor naczelna „Naszego Olsztyniaka” podziękowała także Piotrowi Sułkowskiemu, dyrektorowi olsztyńskiej filharmonii, za pomoc w organizacji koncertu. — Pragnęliśmy zrobić coś wyjątkowego, coś, co odda powagę tego wydarzenia oraz sprawi olsztynianom radość — mówiła Anna Szapiel-Danylczuk.

I jesteśmy przekonani, że to się udało. Artyści, którzy zagrali i zaśpiewali dla papieża Polaka, również byli wyjątkowi. W filharmonii zapowiadało się i było bardzo poetycko. Muzycy i publiczność stworzyli nastrój, który sprawił, że ten koncert na długo utkwi w pamięci.
mp

Relacja z koncertu także w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ha #1385775 | 83.3.*.* 30 kwi 2014 11:28

  Wierzę, jestem dumna z naszego Świętego i cieszę się, że Olsztyn , czyli: G.O., Filharmonia i sponsorzy, tak ładnie znaleźli się w tym wyjątkowym dniu. Od zawsze też podziwiam Mietka Szcześniaka, więc był to dla mnie ogromny prezent. Dziękuję !!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. he #1384723 | 109.241.*.* 28 kwi 2014 18:07

  Jesteśmy jednością, osłania nasz ŚWIĘTY WIELKI NASZ JAN PAWEŁ II. W tym miejscu nawet zapyzialcy w antykatolicyzmie milczą, nie widzą swoich szans wszelkiej nacji śmiecie.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Ola #1384587 | 89.228.*.* 28 kwi 2014 14:25

  oj bobby bobby....jakie to nasze - takie polskie narzekactwo. Konert piekny, ale ponarzekac trzeba. A moze wystarczylo by do redakcji sie zwrocic z prosba o zdjecie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. bobby #1384372 | 92.60.*.* 28 kwi 2014 08:36

  No i jeszcze się przyczepię do jakości zdjęć. Jestem w pierwszym rzędzie przed filharmonią, a nie mogę się rozpoznać. Za to schody i samochody wyszły pięknie ;) Nie da się tego poprawić? Ja wiem, że to wszystko było zamieszczane na gorąco, ale fajnie byłoby mieć takie zdjęcie na pamiątkę, a są naprawdę nieczytelne.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. bobby #1384357 | 92.60.*.* 28 kwi 2014 08:13

  Niezwykle wzruszający, piękny koncert :) Wszyscy wykonawcy zasłużyli na ogromne brawa! Dziękujemy :) Ale dystrybucja biletów to jedna wielka porażka. Mam nadzieję, że kolejne koncerty będą już bez takiego zamieszania.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD