Dziś w Gazecie Olsztyńskiej pamiątka dla czytelników z okazji kanonizacji Jana Pawła II

2014-04-24 14:58:42 (ost. akt: 2014-04-25 10:00:52)
Na pamiątkę kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w piątek wraz z „Gazetą Olsztyńską” specjalny podarunek dla naszych czytelników — poświęcony w Niepokalanowie obrazek z wizerunkiem przyszłych świętych Kościoła katolickiego. Jedyny taki w Polsce!
Gród Maryi, czyli franciszkański klasztor w Niepokalanowie został założony w 1927 roku. Należy do Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie. Sanktuarium jest bardzo ważnym miejscem dla Kościoła katolickiego.

Po pierwsze, klasztor założył św. Maksymilian Maria Kolbe, który w klasztorze wydawał m.in. pismo „Rycerz Niepokalanej”. Po drugie, Jan Paweł II podczas swojej drugiej pielgrzymki do Polski w 1983 roku oprócz Warszawy, Częstochowy, Poznania, Katowic, Wrocławia, Góry św. Anny i Krakowa odwiedził właśnie Niepokalanów. I w końcu to właśnie tutaj powstały obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II i Jana XXIII na pamiątkę kanonizacji, która w niedzielę odbędzie się na placu Świętego Piotra w Watykanie.

— Projekt obrazka został opracowany na bazie baneru, który ukazał się w kwietniowym numerze „Rycerza Niepokalanej” — opowiada Wojciech Stępień, szef produkcji w Wydawnictwie Ojców Franciszkanów Niepokalanów. — Obrazki są lakierowane, druk jest kolorowy, a rewers czarny. Na awersie jest ponadto lakier UV. Na odwrocie znajduje się tekst oraz modlitwa za Jana Pawła II i Jana XXIII.

Warto także dodać, że obrazek z wizerunkiem papieży, który dostaną nasi czytelnicy wraz z Gazetą, jest jedyny w swoim rodzaju. Po prostu nigdzie indziej w Polsce takich obrazków spotkać nie można. — Inna gazeta, z innego regionu, na pamiątkę kanonizacji dodaje do swojego numeru okolicznościowe pocztówki z postaciami papieży. Dla Warmii i Mazur przygotowaliśmy z kolei blisko 90 tysięcy obrazków — tłumaczy Wojciech Stępień.
— Obrazki zostały pobłogosławione w drukarni wydawnictwa tuż przed ich lakierowaniem — dodaje o. Jan Stefaniuk, dyrektor wydawnictwa.

Wojciech Stępień uczestniczył w dwóch pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski: w 1983 roku w Niepokalanowie i w 1999 roku w Łowiczu. — W Niepokalanowie papież był bardzo młody. Ta wizyta miała ogromny wpływ na naszą miejscowość, ale także na cały kraj. Z kolei w 1999 roku Jan Paweł II przejeżdżał papamobilem 20 metrów ode mnie, spojrzał nawet na mnie. Ale nie zrobiłem mu wtedy zdjęcia. Dlatego, że na jego twarzy już wtedy widać było ogromne zmęczenie — wspomina Wojciech Stępień.

mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. studentka #1382300 | 83.13.*.* 25 kwi 2014 09:30

  Szkoda, że olsztyńskie uczelnie nie pomyślały o odwołaniu zajęć dla studentów zaocznych w tak ważnym dniu. Zamiast uczestniczyć duchowo w mszy kanonizacyjnej Naszego Papieża, będę musiała słuchać pierdoletów na zajęciach! Jestem tym oburzona!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. @# #1381877 | 83.24.*.* 24 kwi 2014 16:55

  "wraz z „Gazetą Olsztyńską” specjalny podarunek dla naszych czytelników " MOJA TY GAZETO OLSZTYŃSKA PAPIEŻ BYŁ OSOBIŚCIE W NASZYM MIEŚCIE W 1991 ROKU I CO?! GDZIE JAKIEŚ PAMIĄTKI NIC NO BO CZEGO SIE SPODZIEWAĆ NIEMOTACH TYPU ZIEMBA I RESZCIE BISKUPÓW UDAWACZY OD LAT ZERO PODEJŚCIA DO WIERNEGO , ZERO WIZERUNKU I ZAINTERESOWANIA NAWET ZERO SZACUNKU DO WŁASNEGO ŚWIĘTEGO TYLKO SIEDZIEĆ NA TORONIE I SPAĆ A RESZTA WAS NIC NIE OBCHODZI STAŁE GRANIE "BZIDY I NEDZY- NICZEGO NIEMA NICZEGO NIE BĘDZIE" WIEC PO CO ROBIĆ NIECH SAMO SIĘ ZROBI .WSTYD JAK WY WSZYSTKO ZNISZCZYLIŚCIE TU JUŻ WYDZIAŁU TEOLOGII NIE MA, TEATRU JEDYNEGO W REGIONIE NIE MA..? KATEDRY I MŁODZIEŻY JP 2 TEŻ NIE MA?! LUDZIE TU JEST MIASTO WOJEWÓDZKIE Z TRADYCJAMI UCZELNIE, SZKOŁY Z BOGATĄ HISTORIĄ A WY CO OGLĄDACIE SIĘ NA WIEŻE?! WIEŻOWI OD LAT MAJA SZAMBO I NIC DOBREGO NIE ZROBIĄ BEZ OCZYSZCZENIA ,ALE WY ELITA WIDAĆ WAS NIE MA ...?TO ODDAJCIE STANOWISKA ,TYTUŁY I IDŹCIE NA ŁĄKĘ A NOWI PRZYJDĄ I DOCENIĄ TO CO TU JEST .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Kura #1381869 | 195.8.*.* 24 kwi 2014 16:38

  Jeden dla wszystkich czytelników? Bedzie jakoś cięty na kawałki?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. powiem tak #1381788 | 193.46.*.* 24 kwi 2014 15:08

   umiesczaajac WSZĘDZIE jego imie sprowadzi je sie do powszechności i nic więcej kupa pomników nazw ulic i placów spowodują tylko jego odświecenie .... dalej mochery plujcie...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD