Laur Najlepszym z Najlepszych. Zdjęcia i nagrodzeni!

2014-04-04 19:47:39(ost. akt: 2014-04-05 14:24:22)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W piątek marszałek województwa Jacek Protas podczas gali wręczył statuetki „Laur Najlepszym z Najlepszych”.
To nagroda dla osób i instytucji, których sukcesy na skalę ogólnopolską i międzynarodową przyczyniły się do promocji Warmii i Mazur w 2013 roku.

Na scenie w Teatrze im. Jaracza statuetki otrzymało ponad 30 osób i przedstawicieli instytucji oraz firm w kategoriach: sport, kultura, nauka, działalność społeczna, rolnictwo, żywność regionalna, turystyka, rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Wręczono także laury za wyjątkowe osiągnięcia — platynowy i diamentowe.

To była XI Gala „Laur Najlepszym z Najlepszych”.
bb


Więcej na ten temat w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej.

LISTA LAUREATÓW

Laureaci w kategorii „Sport”:


1. Denis Ambroziak – Mistrz Świata Seniorów w konkurencji k-1 na dystansie 4x200 m, Mistrz Europy U-23 w konkurencji k-1 na dystansie 200 m, brązowy medalista Uniwersjady w konkurencji k-4 na dystansie 200 m.

2. Karol Zalewski – Młodzieżowy Mistrz Europy w biegu na 200 m, Młodzieżowy Wicemistrz Europy w biegu sztafetowym 4 x 100 m, Mistrz Polski w biegu na 100 i 200 m.

3. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martom-Traveland Spółka z o. o. – organizator Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD CHAMPIONSHIPS MAZURY 2013 w Starych Jabłonkach.


Laureaci w kategorii „Kultura, sztuka, muzyka”:


1. Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – w roku 2013 jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i dynamicznych instytucji kultury w Olsztynie i Regionie. Przyczyniły się do tego zarówno zmiany lokalowe, jak przede wszystkim objęcie stanowiska dyrektora naczelnego i artystycznego przez Piotra Sułkowskiego (od początku swej artystycznej działalności zaliczany przez krytykę do grona wyróżniających się talentów dyrygenckich).

2. Iwona Szymańska-Pavlović – zdobyła nagrodę Prezydenta Olsztyna „Statuetka św. Jakuba” - Dziedzina Kultura za widowisko taneczno-muzyczne Dziadek do orzechów (wraz z dyr. P. Sułkowskim). Tancerka ur. w Olsztynie, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu, w tym w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzyni w tańcach standardowych. Trenerka wielu par tanecznych. W trenerskim dorobku posiada tytuły Mistrza Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrza Polski Par Zawodowych. Jest sędzią międzynarodowym, posiadającym uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: amatorskiej IDSF i zawodowej WDSF. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi m.in. Mistrzostwa Świata i Europy.

3. Fundacja „Borussia” – w 2013 r. zdobyła doroczną Nagroda w dziedzinie kultury przyznaną przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wyróżnienie przyznane wspólnie Fundacji „Borussia” i Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa „Borussia” przez Ambasadę Izraela i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Chroniąc pamięć”.Laureaci w kategorii „Nauka, edukacja”:

1. Magdalena Anczykowska – zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Pani Anczykowska jest pedagogiem z wieloletnim stażem. Cieszy się niezwykłym szacunkiem wśród swoich współpracowników i co najważniejsze wśród młodzieży, z którą pracuje. Dzięki oddaniu, zaangażowaniu oraz pasji Jej wychowankowie biorący udział w licznych konkursach i olimpiadach o charakterze przyrodniczym zajmują czołowe lokaty zarówno na szczeblach regionalnych jak o ogólnopolskich przyczyniając się tym samym do promocji i budowy pozytywnego wizerunku nie tylko swojej szkoły ale i Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

2. Drużyna Afterface w składzie: Albert Kempa, Mariusz Surdykowski, Filip Kaliński, Krzysztof Dyndul, Urszula Wiszowaty – trenerką drużyny jest Pani Joanna Kempa. I nagroda w Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w USA w zadaniu naukowym „Zobaczyć wiatr”.

3. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie – dzięki jej staraniom podjętym w Olsztynie w 2013 r.” wprowadzono 90% uprawnionych bibliotek w województwie do Programu Rozwoju Bibliotek – w efekcie zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce (ex equo z woj. lubuskim) pod względem aktywności w Programie, pozyskano środki zewnętrzne na projekt „nowe KOMPETENCJE – nowe PERSPEKTYWY”, dzięki czemu przeszkolono 265 bibliotekarzy publicznych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.


Laureaci w kategorii „Ochrona zdrowia ”:


1. Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie – I miejsce w kategorii NAJLEPSZY SZPITAL NIEZABIEGOWY W KRAJU w Rankingu szpitali - „Bezpieczny Szpital 2013” oraz nagroda w Konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2012”, kategoria: Inspirująca firma za kompleksową informatyzację placówki. Szpital wyposażył lekarzy i pielęgniarki w tablety z czytnikami kodów, które każdy pacjent nosi na pasku na ręce. Wystarczy zeskanować kod, by system wyświetlił pełna historię choroby, z wynikami badań, zdjęciami rentgenowskimi i USG oraz dawkami leków i godzinami ich podawania.

2. prof. Jerzy Gielecki wraz z zespołem w składzie: Michał Chlebiej, Anna Żurada, Andrzej Rutkowski z Katedry Anatomii, Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – zdobyli złoty medal oraz GRAND PRIX za trójwymiarową prezentację pod nazwą: „Interaktywny system fuzji morfologicznej struktur jako narzędzia planowania, szkolenia i dokumentowania operacji z wykorzystaniem intermodalnych obrazów 3D“ – na 62 Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii Brussels Innova w Brukseli.

3. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie – w 2013 roku dokonał nowatorskiej operacji rekonstrukcji żuchwy pod kierunkiem dr Krzysztofa Dowgierda, który wykonał pierwszą w regionie (i jedną z nielicznych w kraju) operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi. Dotąd wykonywano rekonstrukcje mniejszych ubytków bez mikrozespoleń naczyniowych. Ten rodzaj zabiegów rozpocznie nowy etap rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy w olsztyńskim Szpitalu.Laureaci w kategorii „Działalność społeczna”:


1. Jolanta Dakowska – w 2013 roku została wyróżniona tytułem „Ambasador Dobra” podczas XIX Ogólnopolskiej Gali Konkursu Samorządowego Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Od 2003 roku Fundacja „Świat na TAK”, corocznie typuje osoby do przyznania nagrody „Ambasador Dobra”.

2. Kamil Kardymowicz – organizator ogólnopolskiego przedsięwzięcia pt. Koncert na Rzecz Ratownictwa Medycznego i Transplantologii” z udziałem gwiazd polskiej jak i zagranicznej estrady muzycznej pod patronatem ogólnopolskiej stacji radiowej Radia Eska. Kamil Kardymowicz od wielu lat jest rozpoznawalną osobowością w dziedzinie wolontariatu.

3. Stowarzyszenie Elbląg-Europa – otrzymało europejską nagrodę Eurodesk 2013 Information&Dissemination Champion Awards za projekt „Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – ATOMY”. Nagroda przyznawana jest w Brukseli najlepszym projektom w dziedzinie informacji młodzieżowej spośród wszystkich 1200 punktów Euredesk, działających w Europie.


Laureaci w kategorii „Rolnictwo, żywność regionalna”:

1. Browar Kormoran Sp. z o.o. – Kormoran Jasny zdobył II miejsce w kategorii Pilzner 11-13°Blg. podczas VIII Konkursu Piw Rzemieślniczych Festiwalu Birofilia. Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia organizowany jest przez Browamatora, Piwiarnię Żywiecka oraz Grupę Żywiec. Festiwal Birofilia jest największym piwnym świętem w Polsce. Po raz kolejny wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc ponad 5 tysięcy odwiedzających.

2. Michał Szadkowski, Gospodarstwo Rolne Szarek – Mistrz Agroligi 2013 w Województwie Warmińsko-Mazurskim w Kategorii: Rolnik. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji czarnej porzeczki (190 ha) oraz aronii (70 ha). Roczna wielkość zbiorów czarnej porzeczki jest na poziomie 1300 ton, aronii – 400 ton.

3. Kazimierz Tokarski – pierwsze miejsce i tytuł czempiona – 2013 r. za knura rasy pietrin na XXVI krajowej wystawie zwierząt hodowlanych Poznań 2013 oraz laureat IX edycji ogólnopolskiego konkursu na hodowcę trzody chlewnej 2013 roku w kategorii hodowca. Zespół oceny zwierząt, Polski Związek Hodowców i Producentów trzody chlewnej Polus, Redakcja Ogólnopolskiego czasopisma specjalistycznego „Trzoda chlewna”, Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.Laureaci w kategorii „Turystyka”:

1. Hotel „Krasicki” – zdobył nagrodę Best Luxury Historical Hotel w konkursie Word Luxury Hotel Award 2013. „Hotel Krasicki” stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich, najcenniejszego widzianego świadectwa historii Warmii i Mazur”. Wnętrza hotelu nawiązują stylistyką do pierwotnej estetyki przedzamcza, a nazwy pomieszczeń do dawnych mieszkańców obiektu.

2. Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie Sp. z o.o. - Restauracja Romantyczna – wyróżniona tytułem Najlepszej Restauracji w Polsce w konkursie Poland 100 Best Restaurants 2013. Przyznanie nagrody odbyło się dwutorowo: - kapituła konkursu, badanie Mystery Shopper – 25 % oceny, - rekomendacje klientów – ankiety – 75 %. Romantyczna to przytulna i bardzo elegancka restauracja. Jest pierwszą w Polsce restauracją rekomendowaną przez Slow Food Polska, organizację której celem jest „ochrona prawa do smaku”.

3. Wydawnictwo QMiKA, Wojciech Kujawski – publikacja przez wydawnictwo nowego albumu „Łyna – Wadąg”, pierwszego w serii ukazującego tereny historycznej Warmii. „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” przyznana wydawcy i autorowi albumów. Wydawnictwo QMiKa w 2006 r. albumem pt. „Krutynia” zainicjowało edycję unikalnej serii w oryginalny sposób łączącej reprodukcje dawnych kart pocztowych, ukazujących miejscowości i atrakcje turystyczne Warmii i Mazur, z dwujęzycznymi (po polsku i niemiecku) opisami tychże, zaczerpniętymi z klasycznych publikacji z epoki, oraz ze współczesnym komentarzem autorskim.Laureaci w kategorii „Rozwój społeczno-gospodarczy regionu”:


1. Dwie Partnerskie Lokalne Grupy Działania: „Warmiński Zakątek” i „Brama Mazurskiej Krainy” – w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Leader Blekinge ze Szwecji zrealizowały międzynarodowy projekt i zwyciężyli w europejskim konkursie na najlepszy projekt współpracy nordycko-bałtyckiej w kategorii „Rozwój Lokalny”.

2. Urząd Miejski w Olsztynku i Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku – otrzymali Nagrodę Super Samorząd 2012 – data wręczenia nagrody 01.03.2013 r. Akcja Masz Głos, Masz Wybór, w ramach której przyznawana jest Nagroda, to realizowany od ponad 10 lat ogólnopolski projekt Fundacji im. Stefana Batorego.

3. Tracewicz Aleksander, Optyka-Optometria-Okulistyka – firma może pochwalić się Certyfikatem Hoya, Międzynarodowym Świadectwem Jakości Essilor, Rekomendacją firmy Cooper vision- w zakresie doboru i sprzedaży miękkich soczewek kontaktowych z rodziny UltraFlex, Dyplomem Mistrzowskim Izby Rzemieślniczej w Gdańsku, Certyfikatem Profesjonalnego Veo- Szajna Laboratorium Optyczne, Certyfikatem ISO 9001:2000. Na rynku optycznym od 1967 roku. Prestiż i renomę firma zawdzięcza przede wszystkim długiej tradycji i doświadczeniu.


PLATYNOWY LAUR „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH” - laureaci wyróżnieni po raz siódmy i więcej


1. Andrzej Dowgiałło za 2004 r. – Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie otrzymała dyplom za najlepszy lokal, najlepszą kuchnię, najlepszy wystrój, najlepszy serwis” w rankingu Newsweek Polska oraz najwyższe wyróżnienie w kategorii „ obiekt z wyjątkowym klimatem” od Wydawnictwa Pascal za niepowtarzalny styl i jedyną w swoim rodzaju jakość usług.

za 2011 r. – Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został otwarty 11 maja 2011 roku. W tak krótkim okresie otrzymał 3 prestiżowe nagrody oraz 2 nominacje w konkursach, których rozwiązanie nastąpi w przyszłym roku. Przyznane nagrody to: 1) Luksusowa Marka Roku 2011. Podczas uroczystości nagrodzono luksusowe firmy, najbardziej ekskluzywne towary i usługi, dostępne na polskim rynku. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został laureatem w kategorii „Hotel w obiekcie zabytkowym”, 2) Nagroda w Plebiscycie MP Recommended 2011. Organizatorzy wydarzeń firmowych, korzystających z własnych doświadczeń dokonali wyboru najlepszych hoteli konferencyjnych. Ocenie podlegały następujące obszary: współpraca z klientem, stosunek ceny do jakości, standard, wyżywienie, obsługa, 3) International Hotel Awards 2011 in association with Bloomberg television. Nagroda przyznawana jest za jakość pod względem designu, architektury, wnętrz, prezentacji oraz marketingu hotelu,

za 2012 r. – Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w konkursie International Best Hotel Awards, wcześniej (w I etapie) w konkursie European Hotel Awards. Hotel zwyciężył również w V. edycji konkursu „Hotel z Pomysłem 2011” oraz w Plebiscycie Hotel Roku 2012 w kategorii Premiera.

za 2013 r. – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martom-Traveland Spółka z o. o. – organizator Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD CHAMPIONSHIPS MAZURY 2013 w Starych Jabłonkach. To najważniejsza impreza sportowa odbywająca się w województwie warmińsko-mazurskim i w kraju w 2013 roku. W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej Mistrzostwa zostały uznane za Najlepszą Imprezę Sportową minionego roku. Jest to doskonałe widowisko sportowe, w którym uczestniczyli siatkarze i siatkarki ze światowej czołówki oraz ogromna liczba kibiców. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem polskich i światowych mediów i trafił do setki telewizji na całym świecie. Impreza była bardzo dobrze przygotowana pod względem organizacyjnym, promocyjnym i sportowym. Znalazła uznanie Światowej Federacji Siatkówki (FIVB), czego dowodem jest przyznanie Organizatorom prawa do organizacji kolejnych edycji w ramach Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej w 2014 roku.


– Hotel „Krasicki” – zdobył nagrodę Best Luxury Historical Hotel w konkursie Word Luxury Hotel Award 2013. „Hotel Krasicki” stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich, najcenniejszego widzianego świadectwa historii Warmii i Mazur”. Wnętrza hotelu nawiązują stylistyką do pierwotnej estetyki przedzamcza, a nazwy pomieszczeń do dawnych mieszkańców obiektu. Best Luxury Historical Hotel to prestiżowa nagroda, która jest przyznawana hotelom, spełniającym najwyższe standardy i wyróżniającym się perfekcją świadczonych usług. Nagroda przyznawana jest w celu uhonorowania tych hoteli, które wyróżniają się jakością świadczonych usług, stanowiąc równocześnie uznanie dla ich światowej klasy. Nagroda jest także wyraźnym dowodem poświęcenia, entuzjazmu oraz zasłużonego miejsca danego obiektu w czołówce luksusowych hoteli świata. Hotel Krasicki jest jedynym polskim hotelem, który otrzymał tę prestiżową nagrodę od momentu jej ustanowienia. Rywalizował o tytuł z ponad tysiącem innych obiektów: hotelami, grupami hotelowymi, resortami oraz pensjonatami z całego świata. Przedstawiciele międzynarodowej branży turystycznej oraz goście odwiedzający hotel docenili jego luksusowe wnętrza oraz najwyższą jakość oferowanych usług.DIAMENTOWY LAUR „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH”

1. Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Mazurski” – zdobyło najwyższy laur – Grad Prix – za miód wrzosowy, podczas Targów Produktów Regionalnych „Regionalia”. Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” to wydarzenie poświęcone szeroko pojętej zdrowej i ekologicznej żywności z Polski jak i ze świata.

2. Gospodarstwo Pasieczne „Mostkowo” – zdobyło Złoty Medal NATURA FOOD 2013
w kategorii „produkt tradycyjny”, za miód pszczeli nektarowy gryczany. Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej to jedna z większych imprez wystawienniczych w Polsce dedykowana bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym.

3. Pracownia Cukiernicza Magdalena Kroczek – Złoty Medal NATURA FOOD 2013 w kategorii „produkt naturalny niecertyfikowany” za lody miodowe. Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej to jedna z większych imprez wystawienniczych w Polsce dedykowana bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym.

4. Masarnia Warmińska Masłowski – Złoty Medal na Targach „Smaki Regionów” w Poznaniu za schab wędzony z ziołami. Ponadto Masarnia Warmińska Masłowski otrzymała w 2013 roku Certyfikat Znaku „Jakość Tradycja” przyznawany przez Kapitułę znaku „Jakość Tradycja” Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

5. Mazurskie Miody ZPH „Karolina” Bogdan Piasecki – Złoty Medal na Targach „Smaki Regionów” w Poznaniu za Miód Pitny Niesycony Dwójniak Warmiński oraz „Złoty Medal Polskiej Rady Winiarstwa-wybór konsumentów” – w kategorii „Miody pitne” za Półtoraka Rodowego-miód pitny niesycony. Targi Smaki Regionów, w swoim założeniu promują naturalną, certyfikowaną żywność tradycyjną.

6. Ranczo Frontiera Gospodarstwo Ekologiczne – Złoty Medal na Targach „Smaki Regionów” w Poznaniu za Ser Frontiera Dżersejan. Targi Smaki Regionów, w swoim założeniu promują naturalną, certyfikowaną żywność tradycyjną. Organizowane są wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznański i Związek Województw RP.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tedy do bp #1369629 | 46.77.*.* 7 kwi 2014 15:08

  Zacznij produkować, a nie krytykować.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. qeq #1368138 | 91.233.*.* 5 kwi 2014 16:23

  Dziękuję i gratuluję szybkiej reakcji. Tak trzymać.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. BP #1368017 | 88.156.*.* 5 kwi 2014 13:05

  Najlepsi z naj, naj.......... tych którzy nam pozostali: kultura, nauka, działalność społeczna, rolnictwo, żywność chemiczna, turystyka, rozwój społeczno-gospodarczy i różne tam inne ble, ble. Ciepłe słówka i ciepła woda są też potrzebne, ale, ucieszyłbym się bardziej gdyby tu byli promowani przedstawiciele różnych branż których produkcja przynosi rejonowi i obywatelom konkretny zysk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz