Na kogo głosują młodzi sportowcy?

2014-02-13 08:25:34(ost. akt: 2014-02-13 08:47:04)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Mają pasję, mają marzenia. — I na pewno za kilka lat to na nich będziemy głosować w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” — nie ma wątpliwości Anna Michels, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Już jutro kończy się głosowanie w naszym plebiscycie na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Gdzie jak gdzie, ale w szkole mistrzostwa sportowego w Olsztynie, której patronem jest wielki kierowca rajdowy Marian Bublewicz (wygrywał plebiscyt „Gazety Olsztyńskiej” pięć razy), nie trzeba nikogo zachęcać go głosowania na sportowców. — To wręcz nasz obowiązek — mówią uczniowie. I nie ma w tym żadnej kurtuazji. Głosują na sportowców, bo sami są sportowcami. Może nie są tak jeszcze utytułowani, ale przecież droga każdego sportowca jest taka sama, zaczyna się na sali gimnastycznej.

Każdy ciężko pracuje na swój sukces. I dlatego, gdy w szkole zapytać, kto zasłużył na tytuł najpopularniejszego sportowca, często można usłyszeć: — Każdy sportowiec — mówi gimnazjalista Aleksander Bartkowiak, który trenuje taekwondo olimpijskie.

Ale że zwycięzca w plebiscycie może być tylko jeden, tak młody sportowiec też ma swego faworyta. — To Michał Wielgosz, też trenuje taekwondo WTF — mówi gimnazjalista. — To dla mnie autorytet w życiu. Nigdy się nie poddaje, walczy do końca. A z klubów to stawiam na AZS UWM Olsztyn jako Klub Roku. Kto wygra plebiscyt? — A tego to już nie wiem — śmieje się chłopak. — Ja głosuję na Wielgosza.

Martyna to mój typ


Magda Wieliki chodzi do II klasy gimnazjum i trenuje kajakarstwo. I nic dziwnego, że oddała swój głos na kajakarza Denisa Ambroziaka z KSC Olsztyn. — To mistrz świata, mam nadzieję, że wygra plebiscyt — liczy dziewczyna.
Czego można nauczyć się od jej mistrza? — Wytrwałości, wiary w sukces — podkreśla młoda kajakarka. — Z imprez wodnych, które były w Olsztynie, wyróżniłabym zawody smoczych łodzi. To Sportowe Wydarzenie Roku.

— Martyna Eland to mój typ — mówi imienniczka znanej olsztyńskiej gimnastyczki Martyna Szemplińska, która jak jej faworytka też trenuje gimnastykę. — W ubiegłym roku na mistrzostwach Polski w Katowicach zdobyła trzy medale.
Może gimnazjalistka sama kiedyś też stanie na podium? — Medale same nie spadają, trzeba na nie ciężko pracować — śmieje się Martyna.

Co młodzi sportowcy czuli w sercach, gdy w Soczi Kamil Stoch zdobył złoty medal, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego? — Wielką radość, dumę — mówi Sandra Wojtkiewicz. Sama nigdy nie wystąpi na olimpiadzie zimowej, bo gimnazjalistka trenuję gimnastykę. Ale może kiedyś same pojedzie na olimpiadę letnią? — To marzenie każdego sportowca — mówią dziewczyny.
Sandra oddała głos na Paulę Plichtę.

— To wspaniała gimnastyczką, wielka klasa — mówi Sandra. — Była już w pierwszej dziesiątce w plebiscycie. Może teraz będzie jeszcze lepiej, ale gimnastyka nie jest tak popularna jak choćby piłka nożna. Jednak to widowiskowy sport. W ubiegłym roku w Olsztynie były drużynowe mistrzostwa Polski w gimnastyce. Nawet nieźle nam poszło, bo w kategorii juniorów zdobyłyśmy srebrny medal.

Wyszli i kontynuują


Katarzyna Milewska chodzi do III klasy gimnazjum i trenuje siatkówkę. W plebiscycie stawia na Karola Zalewskiego, sprintera z AZS UWM Olsztyn. — Wielki lekkoatleta, kadrowicz Polski — podkreśla.
Czy zamiast wylewać pot na treningach nie lepiej pójść z koleżanką do kina? — Chciałoby się, ale też chce się coś osiągnąć w życiu — podkreśla Sandra.

Nie głosują na Krzysztofa Hołowczyca czy Mameda Chalidowa, tak popularnych sportowców w regionie. Dlaczego? — To wielcy sportowcy, ale ja kocham gimnastykę, to moja pasja — tłumaczy Martyna. — Znamy Paulę, Martynę. Wiemy, ile pracy wkładają w to, co robią. I dlatego zasługują, żeby je docenić.

— Promujemy swoich — śmieje się wicedyrektorka Michelis. Na kogo sama głosowała? — Na wielu. I na Ambroziaka, i na Mateusza Kamińskiego. I na nasze gimnastyczki Paulę, Martynę, i na naszych zawodników taekwondo — wylicza trenerka gimnastyki. — To są ludzie, którzy od nas wyszli i pięknie kontynuują swoje kariery. Bo to tak naprawdę dopiero później, po tej ciężkiej pracy w szkole, zaczyna się spijać śmietankę.

Głosowanie do jutra!

A tę bez wątpienia spiją zwycięzcy naszego plebiscytu. Przypominamy, że do zamknięcia głosowania zostało już naprawdę niewiele czasu. Bo głosowanie kończy się już jutro. Dla tych, którzy wezmą w nim udział, fantastyczne nagrody: 30, 10 i 5 tys. zł. Wystarczy przysłać nam co najmniej jeden prawidłowo wypełniony kupon (listę kandydatów można znaleźć na stronach gazetaolsztynska.pl i sport.wm.pl). Ogłoszenie wyników plebiscytu i losowanie nagród odbędą się 1 marca na Balu Sportowa w Eranova.
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. młodzi głosują #1324443 | 89.228.*.* 13 lut 2014 18:07

  Na Mariusza Trynkiewicza.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Głosujmy !!!! #1324326 | 83.24.*.* 13 lut 2014 15:45

  Na Karola Zbutowicza 15 lat !!!!!!! 6 medali na jednych Mistrzostwach Polski w pływaniu 4 złote i dwa srebrne !!!! To tylko jeden watek a jest ich wiele!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Katechetka #1323977 | 88.156.*.* 13 lut 2014 09:14

  Ja oddaję swój głos na Poncjusza Piłata.

  odpowiedz na ten komentarz