Samotna matka urodziła trojaczki. Potrzebna jest pomoc

2014-02-06 10:00:02(ost. akt: 2014-02-06 10:30:21)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Renata Boksińska, matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci urodziła trojaczki. Matka została porzucona przez partnera, kiedy dowiedział się, że kobieta urodzi trojaczki. Dlatego każda pomoc będzie na wagę złota.
Lena, Alan i Eryk urodzili się we wtorek wieczorem przez cesarskie cięcie, na niecałe dwa miesiące przed planowanym terminem porodu. Lena i Alan ważą 1,9 kg i samodzielnie oddychają. Eryk, najmłodszy 1,8 kg i musi być jeszcze podłączony do aparatu tlenowego. Ich mama czuje się dobrze, ale jest jeszcze osłabiona.

U pani Renaty radość z narodzin miesza się z niepokojem o jutro. Bez pomocy nie da rady sama utrzymać siebie i dzieci. Przypomnijmy, że mieszkanka Lipna koło Górowa Iławeckiego została porzucona przez partnera, kiedy dowiedział się, że kobieta urodzi trojaczki. Została sama z dziećmi.

Utrzymuje się ze świadczenia rodzinnego i alimentów, to zaledwie 1500 zł miesięcznie. Z tego 500 zł idzie na wynajęcie mieszkania. Reszta musiała wystarczyć na utrzymanie pięciu osób. Teraz, kiedy na świecie pojawili się Lena, Alan i Eryk, sytuacja stała się dramatyczna.


Do tematu wracamy w czwartkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Gazeta dostępna też w formie PDF - kupgazete.pl


Obrazek w tresci