Srebrne dziewczyny z Janowca Kościelnego2014-01-31 09:23:37(ost. akt: 2014-01-31 10:52:33)
FOT.
Od lewej: Martyna Malinowska, Karolina Zakrzewska, Katarzyna Nowakowska, Joanna Moranko, Patrycja Bem, Beata Łączyńska,Katarzyna Kołacz, Patrycja Rybacka

FOT.
Od lewej: Martyna Malinowska, Karolina Zakrzewska, Katarzyna Nowakowska, Joanna Moranko, Patrycja Bem, Beata Łączyńska,Katarzyna Kołacz, Patrycja Rybacka

W rozegranym 24 stycznia w sali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Burkacie jubileuszowym X Turnieju Noworoczny "Orlik Cup" w halowej piłce nożnej dziewcząt reprezentacja Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym zajęła drugie miejsce.

W turnieju wystąpiło dziewięć zespołów z powiatów: mławskiego, działdowskiego i nidzickiego.

Turniej rozpoczęliśmy dosyć słabo, przegrywając z ubiegłorocznym finalistą tej imprezy Zespołem Szkół w Wiśniewie 0:4, jednak w dalszych spotkaniach dziewczyny pokazały charakter, sportowe zacięcie, oraz chęć zwycięstwa pokonując kolejne dwie drużyny, awansując tym samym z drugiego miejsca do półfinału. W nim przyszło się zmierzyć z zespołem Burkatu, który w 9 poprzednich turniejach już siedmiokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a dwa razy na drugim.

W ubiegłym roku przegraliśmy z nimi 0:5. W tym roku Mecz z nimi nam wyszedł nam znakomicie, wygraliśmy 4:1 po raz pierwszy zapewniliśmy sobie miejsce w finale. Tam czekały na nas dziewczęta z Wiśniewa, z którymi przegraliśmy pierwszy mecz turnieju 0:4.

Spotkanie finałowe było bardzo zacięte i po regulaminowym czasie gry wynik był nie rozstrzygnięty 1:1. Karne to jak wiadomo loteria, tutaj musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek, jednak drugie miejsce w tak prestiżowym turnieju nie można traktować jako porażki.

Po raz drugi mogliśmy stanąć na podium w Burkacie, tym razem stopień wyżej.
W 2011 roku zdobyliśmy brąz, w tym roku srebro, pora więc na złoto. I do tego będziemy dążyć. Martyna Malinowska została uznana za najwszechstronniejszą zawodniczkę turnieju.
Półfinały:

Gim. Dłutowo – ZS Wiśniewo 0 : 1

UKS 'Orlik' Burkat I – ZS Janowiec Kośc. 1 : 4Mecz o III miejsce

UKS "Orlik" Burkat I – Gim. Dłutowo 2 : 0Mecz o I miejsce

UKS "Wiśniewo" – ZS Janowiec Kośc. 1 : 1 k 2 : 1
Klasyfikacja końcowa:

1. Zespół Szkół w Wiśniewie 

2. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

3. UKS "Orlik" Burkat I

4. Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Dłutowie

5. Gimnazjum im. 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich w Szydłowie

6. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach

7. Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie

8. UKS "Orlik" Burkat II

9. Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-OsadzieOpiekun zespołu: Rafał Pyra


Spotykamy się zawsze w czwartek.Tylko ciekawe informacjeKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. RP #1311852 | 83.9.*.* 31 sty 2014 13:19

    Poprosze o to aby byl wklejany caly tekst, ewentualnie nanoszone poprawki nie powodowaly , iz tekst traci spojnosc, gdyz tytuluje sie jako autor tej 'relacji'. To juz nie pierwszy raz kiedy zmienia sie, skraca, 'ulepsza' tekst informacji zamieszczenych z Janowca. Martyna Malinowska zdobyla rowniez najwiecej bramek , a Patrycja Rybacka zostala wybrana najlepsza zawodniczka zespolu. Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz