Behemoth nie wystąpi w Węgorzewie. To już przesądzone

2014-01-27 18:28:27 (ost. akt: 2014-01-27 18:59:42)
Behemoth

Behemoth

Autor zdjęcia: Materiały prasowe SF

Nie pomogły protesty zawiedzionych fanów. Behemoth, znana grupa, której liderem jest Nergal, czyli Adam Darski, nie wystąpi podczas tegorocznego festiwalu rockowego w Węgorzewie.
— Po rozmowach z przyjaciółmi i burmistrzem zrezygnowałem z koncertu Behemotha — tłumaczy Aleksander Iwaniuk, organizator XXI Seven Festival. — Dla świętego spokoju.

O odwołaniu występu pisaliśmy już w czwartek. Raz, Dwa, Trzy i wypada Behemoth Od tego czasu w komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Decyzja organizatorów pozostała niezmieniona.

Behemont, którego liderem jest Nergal czyli Adam Darski, miał wystąpić podczas tegorocznej edycji Seven Festiwal, który odbędzie się w Węgorzewie od 10 do 13 lipca. Grupa uprawia gatunek zwany death metal. Środowiska religijne i prawicowe uważają, że propaguje satanizm.

Koncerty zespołu w m.in. w Toruniu, Białymstoku, Lublinie, Krakowie i Gdańsku wywoływały protesty. W Węgorzewie, jak opowiada Aleksander Iwaniuk, zaczęło się od telefonu. — Mój rozmówca przedstawił się jako mieszkaniec Węgorzewa — mówi. — Z imienia i nazwiska, a takie nosi jeden z księży w mieście. On nie powiedział jednak, że jest księdzem. Potem były telefony i maile w sprawie występu Behemotha do mnie i do burmistrza. A gdy księża chodzili po kolędzie, głównym tematem spotkań z parafianami był koncert Behemotha.

Po rozmowie z przyjaciółmi i burmistrzem zrezygnowałem z występu Behemotha na festiwalu. Bo co by się stało, gdyby ktoś, nawet węgorzewski menel, rzucił kamieniem w kapliczkę, która znajduje się tuż obok miejsca koncertów? Wszystko byłoby na mnie.

Co o tym sądzi węgorzewska parafia? Przeczytacie we wtorkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.


Komentarze (72) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do piewców tolerancji #1308840 | 81.190.*.* 28 sty 2014 17:59

  Sorry takie czasy. Hipokryzja i obłuda kiedy ci sami którzy żarliwie protestowali i blokowali koncert narodowców w Ostródzie bodaj w sierpniu dziś lamentują i biadolą bo ktoś im Behekmiotka oprotestował i jeszcze coś pieją o "wolności" i "demokracji" i "TOLERANCJI" . Śmiech na sali. Nie to żebym był jakimś wielkim fanem czy to narodowców czy to Behekmiotków ot po prostu bawi mnie do łez kiedy giną od protestowego "miecia" ci którzy tym "mieciem" sami jeszcze niedawno radośnie wymachiwali :) Gdzie wtedy była wasza "tolerancja" gdy innym chcieliście lewackie nawiedzone hipokryty i obłudniki narzucać co można słuchać i jakie koncerty organizować , a jakie nie ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 2. do gość #1308832 | 81.190.*.* 28 sty 2014 17:50

  W Węgorzewie są już na znacznie wyższym poziomie rozwoju od ciebie i tobie podobnych, bo nie są tak rozpaczliwie prowincjonalni i zakompleksieni jak ty i mają świadomość że mogą mieć polewkę z Behekmiotka nawet jeśli marzy mu się jeździć do Tokio, San Francisco. Dla ciebie kompleksie jak ktoś już wystąpi choćby w na parkingu przed McDonaldem na Halloween w San Francisco to już taki autorytet że słuchałbyś go od rana do wieczora i walił pokłony. Śmiech na sali i ty masz się za oświeconego światowca. Jesteś emanacją prowincjonalnych kompleksów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 3. huhuha zima zła #1308807 | 81.190.*.* 28 sty 2014 17:32

  Zawsze się zastanawiam co się roi w zrytych beretach takich Behekmiotkowych pozerów. Wstaje taki rano maluje się jak tapeciera z galerii , przywdziewa parę fikuśnych kiecek. A potem cały dzień przed lustrem się marszczy i miny stroi wmawiając sobie jestem groźny, jestem, groźny, jestem groźny ... o ku..... tips mi się złamał i malowana sznyta z gęby zeszła. No dosłownie można skonać ze śmiechu. Z jednym się zgadzam trudno takie żenujące towarzycho traktować jako jakieś zagrożenie. w końcu dla kogo takie malowane lale mogą być idolem , chyba dla bezgranicznych ćwierćmózgów którzy nie splamili się oparem własnej myśli. Co widać wyraźnie po komentach zrozpaczonych wyznawców tego guru satanka. Choć trudno wyczuć może szatan w swojej przewrotności postanowił zaatakować śmiechem. Jeśli takie jego idole miały być metodą na działanie przez śmieszność to rzeczywiście może być skuteczny. W końcu za każdym razem jak spojrzę na to towarzycho ze zdjęcia z pozami i minami niczym przebrane przedszkolaki to zakwasów niemal dostaję ze śmiechu. A już ten guru to dosłownie wisienka na torcie tej żałosnej żenady.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 4. hihi #1308795 | 81.190.*.* 28 sty 2014 17:19

  Tak z ciekawości naprawdę uważacie te miny i pozy tych podstarzałych pozerów za groźne. Myślę, że pierwszy z brzegu patol jakby się choć zmarszczył groźnie po mocnym jabolu to by was bardziej przestraszył, a już ta ekipa prezentowana na zdjęciu to na taki widok narobiłaby w gacie :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Sorry taki idol #1308792 | 81.190.*.* 28 sty 2014 17:16

  Dosłownie polewka na całego. Behekmiotki w kąciku chlipią i na stronkach rozpaczliwe ratują twarz. Ich wierne fany już niemal ostatnie łezki wychlipały. Dosłownie można skonać ze śmiechu. Behekmiotek , behekmiotek jak te satańskie sieroty po tobie będą teraz żyć. Jak żyyyyć ??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (72)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD