Dąbrówno: Baw się razem z dziadkami!

2014-01-21 22:46:14(ost. akt: 2014-01-21 22:49:28)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

W sobotę (18 stycznia) uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie spotkali się z nauczycielami, rodzicami, rodzeństwem, ciociami, wujkami, absolwentami szkoły oraz gośćmi honorowymi: babciami i dziadkami na tradycyjnej choince. Imprezę zorganizowała rada rodziców przy niemałej współpracy z kadrą nauczycielską i pracownikami szkoły. Towarzyszyło jej hasło: "Baw się razem z dziadkami!".
Na początku spotkania dla gości honorowych, przybyłych bardzo licznie do szkoły babć i dziadków z okazji zbliżającego się święta, swój program artystyczny zadedykowali najmłodsi uczniowie z klas zerowych. Były wiersze, piosenki, a na koniec swojego występu, maluchy wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Babcie i dziadkowie otrzymali makaronowe korale, laurki, portrety.

Po zerówkach na szkolnej scenie popis swoich umiejętności dali członkowie Zespołu Fletowego oraz uczniowie z klasy trzeciej.

Potem rozpoczęła się zabawa. W rytm muzyki granej przez zespół bawiło się około 250 dzieci. Wielu przebranych było za jakąś postać – największym hitem wśród dziewczyn były kostiumy księżniczek i wróżek. Chłopcy gustowali w strojach silnych mężczyzn: superbohaterów, piratów czy żołnierzy. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

Zabawie towarzyszył kiermasz przepysznych ciast upieczonych przez rodziców. Nikt nie mógł przejść obok niego obojętnie! O to, by zabawowiczom nie zabrakło sił do tańca, zadbał także Samorząd Uczniowski. Jego członkowie i opiekun przygotowali przepyszne – zdrowe kanapki.

Wszyscy uczestnicy choinki zgodnie podkreślają, że warto było spędzić sobotnie popołudnie w PSP w Dąbrównie.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na dabrowno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp