Gminny konkurs fotograficzny „Mazury Cud Natury – Mazurski pejzaż” rozstrzygnięty

2014-01-02 08:49:00(ost. akt: 2014-01-02 09:17:13)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

To już szósta edycja gminnego konkursu fotograficznego ogłoszona przez Ewę Dulną – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Krutyni, przy współrealizacji z Waldemarem Bzurą – fotografikiem przyrody mazurskiej i pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jak co roku do udziału w konkursie zaproszono szkoły z terenu gminy Piecki.
Na konkurs nadesłano siedemdziesiąt pięć zdjęć. Jury w swoich ocenach i przemyśleniach, poza obiektywnymi krytykami co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięło również pod uwagę indywidualność spojrzenia artystycznego w zakresie podanej tematyki i koncepcji wykonania fotografii. Istotne znaczenie miały także możliwości artystyczne i warsztatowe autorów zdjęć.
Nagrodę główną Waldemara Bzury zdobył Maciej Szyszuk – absolwent Szkoły Podstawowej w Krutyni, uczeń Społecznego Gimnazjum im. Marion Dönhoff w Mikołajkach.
Pierwsze miejsce zdobyła Garbriela Mrówka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach. Jury przyznało ex aequo drugie miejsce dla Karoliny Laska i Weroniki Żubrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Za miejsce trzecie powędrują również dwie nagrody dla Igora Dziadury ze Szkoły Podstawowej w Krutyni i Julii Lis ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu.
W konkursie przyznawane są również nagrody specjalne.
Nagroda Wójta Gminy Piecki dla Zuzanny Pilawskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Krutyni;
Nagroda Nadleśnictwa Strzałowo dla Michaeli Rudnik, uczennicy Szkoły Podstawowej w Krutyni;
Nagroda Dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego dla Zuzanny Bulak, uczennicy Szkoły Podstawowej w Dłużcu.
Wyróżnienia otrzymali: Karol Chmielewski Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły w Pieckach, Gabriela Ejzemberg SP Krutyń, Zuzanna Cesarek SP Krutyń, Maria Paczkowska SP Nawiady, Joanna Sypniewska SP Nawiady, Aleksandra Domurat SP Krutyń, Wiktoria Zamojcin SP Dłużec, Gabriela Rydel SP Nawiady, Weronika Górska SP Dłużec i Krzysztof Pliszka SP Krutyń.

Organizatorzy konkursu dziękują serdecznie za zaangażowanie nauczycieli Małgorzaty Łozińskiej, Danuty Davidovskiej i Dawida Bijaczewskiego oraz dyrektorom szkół z terenu gminy Piecki za umożliwienie wzięcia udziału uczniom w corocznej edycji konkursu fotograficznego. Dziękujemy również sponsorom za przekazane nagrody.


Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku;
Mazurski Park Krajobrazowy;
Nadleśnictwo Strzałowo;
Anna Kurczewska Wójt Gminy Piecki;
Waldemar Bzura – fotografik;
Grzegorz Matczyński Zarząd Oddziału Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie;
Adrian Tymecki Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Olsztynie oraz apteka Dbam o Zdrowie z Braniewa.

SPONSORZY:


Obrazek w tresci