Warto pomagać...

2013-12-27 12:16:57(ost. akt: 2013-12-27 12:27:54)To hasło towarzyszyło akcji charytatywnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Janowcu Kościelnym. Kolejny już raz zbieraliśmy artykuły żywnościowe, szkolnych i środków czystości dla wychowanków Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim.


Kampania rozpoczęła się w szkole, w której rozpropagowaliśmy ideę, a następnie postanowiliśmy zaangażować wszystkich mieszkańców.

Dlatego też przedstawiciele Samorządu przez dwa dni pełnili dyżury w sklepach, zachęcając społeczność, informując, rozdając ulotki dotyczące charakteru i ważności naszego przedsięwzięcia. Mieszkańcy nie pozostali obojętni na nasz apel, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę w kolejnych latach, gdyż nie ukrywamy, że chcemy by taka działalność weszła nam w krew i stała się jedną ze szkolnych tradycji.


Kolejnym etapem była wizyta w placówce. Zostaliśmy mile przyjęci, ugoszczeni, zapoznani z warunkami lokalowymi, zapoznani z wychowawcami, dzieciakami.
Ogólnie sympatycznie, ciepło, rodzinnie, jednak świadomość tego, że my wrócimy do swoich cieplutkich domów, panie wychowawczynie również, zaś te dzieci nie, powodowała, że nie mogliśmy oddać się tylko radości z powodu dobrego uczynku, że warto pomagać…Na zakończenie wpisaliśmy się do kroniki, otrzymaliśmy upominek świąteczny- ku pamięci i wróciliśmy „do siebie” z myślą, że warto doceniać to, co daje nam los, nawet jeśli jest to niewielkie szczęście, bo inni ciągle na to czekają a los jednak im tego szczęścia skąpi.Magdalena Adamska, opiekun samorządu uczniowskiego
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magdalena Adamska #1300666 | 178.235.*.* 19 sty 2014 13:21

  Nie jestem zwolennikiem wypowiadania się na forach internetowych, jednak tym razem to uczynię, gdyż nie rozumiem skąd tyle złośliwości. Chcę zaznaczyć tylko, iż tekst, który Państwo oceniacie został przeredagowany, dostosowany do potrzeb tej strony. To, co napisałam ja, różni się od tego, co zostało zamieszczone, co niestety obniżyło wartość tekstu w sposób znaczny. Wystarczy wyciąć jedno słowo,frazę, przestawić kolejność wyrazów, a jakość się zmienia... Niestety, nikt nie poinformował mnie o tych zmianach. Zasadniczo tyle chciałam zakomunikować osobom, które sączą swój jad, choć to i tak za wiele, gdyż musiałam przy tym poświęcić swój drogocenny czas i nieco energii. Wydawać by się mogło, iż ktoś to robi w sposób złośliwy... Dodam, że też i nieuzasadniony. Miło czytać, że Państwo doceniacie pracę dzieciaków z Samorządu Uczniowskiego, bo o to chodziło w tej inicjatywie.Dla zainteresowanych- w tych słowach kryje się ironia. Sceptyków zapraszam na swoje lekcje:) Pozdrawiam, choć bez zbytniej serdeczności.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator. #1299771 | 83.9.*.* 18 sty 2014 13:35

  Polonistko weź się do roboty. co za styl i składnia. Wstyd. Nic dziwnego że uczniowie mają problemy.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #1280650 | 94.254.*.* 28 gru 2013 14:19

  to pisala pani od jezyka polskiego? piekna skladnia hahha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dobrze #1280242 | 83.9.*.* 27 gru 2013 20:12

   Ogólnie akcja na plus, w zeszłym roku lepiej to wyglądało, było lepiej zorganizowane, więcej osób się przyłączyło. Ważne, że kontynuacja nastąpiła, bo takie akcje uszlachetniają.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)