Otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie


2013-11-22 10:53:11(ost. akt: 2013-11-22 10:00:33)

Autor zdjęcia: Barbara Wrzeszczyńska

w Janowcu Kościelnym odbyła się uroczystość z okazji Złotych i Srebrnych Godów oraz wręczenie srebrnego „Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji Szanownych Jubilatów, koncelebrowaną przez proboszcza ks. Jacka Lubińskiego. Po mszy dalsze obchody odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym.

W imieniu Samorządu Gminnego pani Wójt Bożena Grochala złożyła wszystkim Jubilatom serdeczne gratulacje i podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci i stworzenie szczęśliwej rodziny, a także za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Pani Wójt podkreśliła, że miłość, tolerancja, szacunek i wzajemne porozumienie jest podstawą trwałości każdego związku małżeńskiego. Wymienione wartości powinny być brane za wzór przez wszystkich małżonków, by w szczęśliwym pożyciu małżeńskim świętować tak zaszczytne jubileusze.

Pani Wójt Bożena Grochala wręczyła jubilatom obchodzącym 50 – lecie pożycia małżeńskiego okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, listy gratulacyjne Wojewody Warmińsko-Mazurskiego pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty.


Pary obchodzące 50-lecie czyli „Złote Gody” to Państwo:

1. Maria i Tadeusz Bogusławscy
2. Marianna I Ignacy Jan Cesarczyk
3. Teresa i Zenobiusz Lamparski
4. Franciszka Janina i Kazimierz Nowosielscy
5. Danuta i Jan Jerzy Płoscy
6. Halina i Józef Stanisław Szczepkowscy
7. Irena i Edmund Zakrzewscy


Listami gratulacyjnymi oraz upominkami zostały uhonorowane również pary obchodzące Srebrne Gody, którym Pani Wójt życzyła wytrwałości w drodze ku kolejnym jubileuszom.


Pary obchodzące 25-lecie czyli „Srebrne Gody” to Państwo:
1. Danuta i Zbigniew Ambrozińscy
2. Marzena Anna i Wiesław Baran
3. Anna i Mirosław Borkowscy
4. Elżbieta i Mirosław Ciesielscy
5. Wiesława i Jacek Czesław Górni
6. Jadwiga Zofia i Stanisław Kazimierscy
7. Agnieszka i Andrzej Koziccy
8. Janina i Ryszard Talak
9. Zofia i Krzysztof Tańscy
10. Małgorzata i Roman Trzcińscy


Ksiądz Proboszcz wręczył każdej z par pamiątkę Jubileuszu oraz upominek książkowy wraz z Błogosławieństwem na dalsze zgodne i pełne miłości lata życia w małżeństwie.

Sympatycznym akcentem uroczystości był występ młodzieży z ZS w Janowcu Kościelnym przygotowany pod kierownictwem Pani Judyty Wrzeszczyńskiej przy akompaniamencie Pana Pawła Walerińskiego.

Następnie wręczono również srebrny medal za ,,Zasługi dla Obronności Kraju” Pani Krystynie Skierskiej.

Medal taki przyznaje się na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których trzech i więcej synów wzorowo pełniło służbę w szeregach Wojska Polskiego. Odznaczenie wręczono w uznaniu zasług poniesionych w dziedzinie umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Medal wręczył przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień Pan mjr Zbigniew Stakun wraz z Panią Wójt. Młodzież gimnazjalna zadedykowała również Pani Krystynie pięknie wykonaną i podkreślającą charakter odznaczenia pieśń „Niepodległość”.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni przez Panią Wójt na wspólny poczęstunek, spotkanie toczyło się w miłym i kameralnym nastroju wspomnień.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1293588 | 83.9.*.* 12 sty 2014 19:00

  Mieszkanko Gminy - poczekaj na swoją kolej. UG nie zapomina o jubilatach, kiedy jest ich czas jubileuszu. Jesteś strasznie zgryźliwa, może udaj się do apteki po jakieś waleriany Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Gminy Janowiec Kościelny!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkanka gminy #1293078 | 217.88.*.* 12 sty 2014 10:54

   szkoda ze GOK i Urzad Gminy zapomina o innych małzeństwach z długoletnim stazem małzeńskim to sa gody dla tych co liza pięty tym na stołkach wstydze się -mieszkanka gminy Janowiec Kość-pozdrawiam cała palestrę z Janowca

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. olsztyniak #1254597 | 188.33.*.* 26 lis 2013 21:29

    W naszym mieście olewa się takie sprawy.Chyba że urzędnik obchodzi rocznicę z kolejną partnerką.USC nie sprawdza rocznic wieloletnich małżeństw.Sam 32 lata z jedną i tą samą.

    odpowiedz na ten komentarz