Zakupiliśmy odblaski 
i smycze

2013-11-14 12:34:37(ost. akt: 2013-11-14 12:37:44)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie podejmujemy szerokie działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym. Od 2 września 2013 r. realizujemy projekt „Uczeń-bezpiecznym pieszym”.
Projekt ten jest współfinansowany ze środków pozyskanych od Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (“Fundusz Małych Grantów”) oraz Powiatu w Ostródzie. W ramach projektu prowadzimy kampanię edukacyjną wśród uczniów naszej szkoły, zakupiliśmy odblaski i smycze odblaskowe, które zostały rozdane na uroczystym apelu, organizujemy bezpieczne wyprawy po naszej miejscowości, przeprowadzimy wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczny pieszy”, opracujemy kolejne numery szkolnej gazetki o bezpieczeństwie na drodze oraz ulotki z radami dla pieszych. Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy materiały papiernicze do prowadzenia zajęć, prowiant dla uczniów. O najważniejszych kwestiach piszemy w gablocie na korytarzu szkolnym. Chcemy propagować modę na odblaski. Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych - zakłada nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.
Wszystkie podejmowane działania opierają się na aktywności dzieci, co ułatwia opanowywanie przez nich zasad prawidłowych zachowań na drogach jako pieszych i pasażerów.
Wszystkie podejmowane przez nasz Ośrodek działania mają na celu praktyczną naukę zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz unikania zagrożeń. Wychowanie komunikacyjne to inwestycja na przyszłość- wychowujemy prawidłowo i bezpiecznie zachowujących się przyszłych kierowców, uczestników ruchu drogowego.

źródło: SOSW w Miłakowie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #1248131 | 77.254.*.* 19 lis 2013 11:34

    Bardzo fajna akcja ;) Ja kamizelki dla siebie i dzieci zamówiłam na www.kamizelkiodblaskowe.com.pl

    odpowiedz na ten komentarz