Regulamin - Tak czy Nie dla władzy

§1.
Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa zasady przeprowadzenia plebiscytu za pomocą sms na radnych, wójta, burmistrza, prezydenta, w którym głosujący oceniają pracę w/w (zwanego dalej Plebiscytem).

§2.
Organizatorem Plebiscytu jest „Edytor” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000009446 (zwana dalej Organizatorem).

§3.
Plebiscyt trwa od dnia 29 października 2013r. do dnia 3 grudnia 2013 r.

§4.
1. Każdej kandydaturze zostanie przydzielony unikalny kod. Kandydatury wraz z przyporządkowanymi im kodami będą przedstawiane na stronach internetowych tygodników lokalnych i na gazetaolsztynska.pl oraz plebiscyty.wm.pl w okresie trwania plebiscytu.
2. Wysyłanie przez głosujących wiadomości SMS będzie odbywać się na numery w treści należy wpisać odpowiedni kod przypisany osobie.
3. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT

§5.
1. Prawidłowo oddanym głosem w Plebiscycie jest głos oddany za pomocą sms’a wysłanego z telefonu komórkowego na numery wyszczególnione w danym głosowaniu.
2. Sms’y nadesłane po upływie terminu nie będą uczestniczyły w głosowaniu.
3. Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów.
4. Zwycięzcą Plebiscytu w poszczególnych powiatach i gminach zostanie osoba, która otrzyma najwięcej głosów (od głosów na tak odejmujemy głosy na nie)

§6.
Liczenie głosów zostanie udokumentowane protokołem.

§ 7.
Protokół powinien zawierać:
a) datę rozpoczęcia i zakończenia liczenia głosów;
b) liczbę nadesłanych sms’ów;
c) podpisy osób wykonujących w/w czynności.

§8.
Ogłoszenie wyników Plebiscytu odbędzie się na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i w tygodnikach lokalnych.

§9
Nad prawidłowością przebiegu Konkursu, w szczególności nad liczeniem głosów, czuwać będzie komisja w składzie:
a) Maciej Osowicki – radca prawny,
b) Anna Wysocka,
c) Monika Nowakowska.


§10
Ewentualne reklamacje dotyczące Plebiscytu należy przesyłać wraz z uzasadnieniem na adres Organizatora z dopiskiem „Plebiscyt -reklamacja” w terminie 7 dni od dnia zakończenia Konkursu (o terminie złożenia reklamacji decyduje data stempla pocztowego).

§ 11.
Reklamacje zgłoszone po upływie w/w terminu nie będą rozpatrywane.

§ 12.
Termin rozpatrzenia reklamacji przez Organizatora wynosi 30 dni od dnia ich otrzymania przez Organizatora.

§13.
Bilingi sms’ów nadesłanych w konkursie będą przechowywane w siedzibie Organizatora do czasu przewidzianego na rozpatrzenie ewentualnych reklamacji związanych z organizacją Konkursu i po tym czasie zostaną zniszczone.

§14.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a) problemy w funkcjonowaniu Plebiscytu, jeżeli nastąpiły one wskutek zdarzeń, których Organizator przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie przewidzieć, lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku problemów związanych ze zdarzeniami losowymi o charakterze siły wyższej;
b) przerwy w funkcjonowaniu Plebiscytu zaistniałe z przyczyn technicznych lub niezależnych od Organizatora;


§15
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień Regulaminu w razie zmiany przepisów prawnych lub z innej ważnej przyczyny, w szczególności jeżeli zmiana pozwoli na sprawne i zgodne z przepisami przeprowadzenie Konkursu.
§16
Niniejszy Regulamin zostanie udostępniony do wglądu w siedzibie Organizatora oraz pod adresem www.gazetaolsztyńska.pl.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. .... #1267905 | 89.228.*.* 11 gru 2013 18:37

  ach te plebiscyty naszej gazety----ciekawa jestem czy regulamin był tak przestrzegany jak w konkursie na belfra-gdzie osoba "wystawiona" do konkursu nawet o tym nie wiedziała a rzekomo dane osób łącznie z dokładnym miejscem zatrudnienia miały być publikowane tylko za jej zgodą ...żenada... czemu generalnie maja służyć takie prestiżowe rankingi....dentysta..kosmetyczka.....fr yzjer....samorządowiec....itp itp chyba tylko .....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #1264739 | 79.191.*.* 7 gru 2013 18:07

  fajnie Gazeto! zbanować wpis tylko daletgo jak rozumiem że był krytyczny dla redaktorów Gazety to właściwe rozumienie misji GRATULUJĘ!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator władzy #1262317 | 164.126.*.* 5 gru 2013 13:01

  oczywiscie chodzi tu o Pana Jankowskiego! i jego kolesi z władzy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. obserwator władzy #1262289 | 164.126.*.* 5 gru 2013 12:42

  Pan wójt gminy,jest badzo słabym wójtem,chcialbym zeby wrócili WÓJTOWIE ktorzy byli jeszce dosc nie dawno.Gmina biednieje przez tych POlityków,smiesznych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Krytykant #1261592 | 195.136.*.* 4 gru 2013 15:56

  Chętnie zobaczyłabym zestawienia głosów: ilość głosów na NIE, ilość na TAK i liczbę telefonów, z których zostały oddane. Już okres przedwyborczy. Z jednego telefonu, zgodnie z regulaminem, można oddać dowolną liczbę głosów. Bardzo łatwo jest w takiej sytuacji "ustawić" kogoś na dużym plusie. I... może zrobić to osoba zainteresowana. Tej osobie opłaca się wydać na to nawet sporą sumkę. I odwrotnie, ktoś, kto negatywnie ocenia daną osobę, nie będzie niepotrzebnie wydawał sporej sumy na sms-y na NIE. Tak więc, wyniki głosowania niczego prawdziwego nie pokazują. To tylko kolejna manipulacja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)