Dzieciaki nie zapomną o drugim śniadaniu

2013-10-28 11:32:04(ost. akt: 2013-10-28 11:54:46)
Firma Euromix ze Szcztyna już trzeci raz włączyła się w akcję Naszego Mazura i Gazety Olsztyńskiej "Śniadanko dla pierwszaka". W tym roku pudełeczka ze słodką niespodzianką podarowała uczniom z gminy Dźwierzuty i Szczytno.
W tym tygodniu odwiedziliśmy osiem szkół. Pięć w gminie Dźwierzuty i trzy w gminie Szczytno. Cel był jeden. Sprawić, że pierwszoklasiści będą pamiętać o drugim śniadaniu. Towarzyszyła nam firma Euromix, która ufundowała 100 pudełeczek na drugie śniadanie ze słodką niespodzianką. Firma od początku trwania akcji bierze w niej udział. — To wielka przyjemność widzieć jak na twarzach dzieci pojawia się uśmiech — mówi Anna Sojak, przedstawicielka firmy. — Sądzę, że takie promowanie zdrowych nawyków żywieniowych jest bardzo potrzebne. Zwłaszcza teraz, gdy chipsy i batoniki są na wyciągnięcie ręki przez malucha. 
Firma obdarowała dzieci ze szkół podstawowych w: Orżynach, Linowie, Dźwierzutach, Kałęczynie, Rumach, Rudce, Olszynach i Warochach.


Radość dzieciaków była ogromna. Na pytanie dlaczego trzeba pamiętać o drugim śniadaniu mówiły zgodnie, że po to aby mieć dużo energii i zdrowo rosnąć. A co włożą do pudełeczek? Kanapki i owoce.


Firma Euromix istnieje już od 13 lat. Od początku swojej działalności zajmuję się sprzedażą materiałów budowlanych. W hurtowni można kupić wszystko, co jest potrzebne do budowy domu czy remontów mieszkań. Pracownicy stawiają na profesjonalizm, zawsze służą radą i są otwarci na potrzeby swoich klientów.