W Mrągowie oraz w Piszu mają najlepszego dzielnicowego

2013-10-27 19:03:20 (ost. akt: 2013-10-27 19:14:36)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Mł. asp. Marcin Szczęsny z Mrągowa oraz asp. Piotr Jabłoński z Pisza, to najlepsi dzielnicowi naszego regionu, którzy zostali wyłonieni podczas wojewódzkich eliminacji do VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów "Dzielnicowy Roku".
Obaj będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w Katowicach. Tam zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy w kraju.

Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Marka Działoszyńskiego reaktywowano ogólnopolskie zawody policjantów dzielnicowych "Dzielnicowy Roku", które w tym roku będą stanowiły VI edycję tego konkursu. Ich celem jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego.

Od lipca do sierpnia br. we wszystkich 19 Komendach Miejskich i Powiatowych Policji województwa warmińsko–mazurskiego przeprowadzono powiatowy etap zawodów w ramach którego, na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych. Łącznie, w powiatowym etapie zawodów uczestniczyło ponad 200 dzielnicowych, a do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 policjantów.

Podczas etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani dzielnicowi rywalizowali w dwóch konkurencjach:

a) test wiedzy policyjnej obejmujący problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną,

b) symulacja przyjęcia interesanta polegająca na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuje problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.

Największą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi wykazali się dzielnicowi z komend powiatowych w Mrągowie, Piszu i Szczytnie. To policjanci z tych jednostek zajęli I, II i III miejsce.

Mł. asp. Marcin Szczęsny odebrał puchar ufundowany przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego za zajęcie I miejsca, asp. Piotr Jabłoński otrzymał puchar z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie II miejsca, natomiast puchar ufundowany przez Przewodniczącego Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie za zajęcie III miejsca trafił w ręce asp. Krzysztofa Zygmuntowicza.

Poza tym Komendant Wojewódzki przewidział nagrody pieniężne dla policjantów finalistów trzech najlepszych miejsc w klasyfikacji generalnej.

Mł. asp. Marcin Szczęsny oraz asp. Piotr Jabłoński 26-27 listopada br. w Szkole Policji w Katowicach będą reprezentować nasz garnizon podczas zawodów finałowych.

źródło: komunikat prasowy KWP Olsztyn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. chimal #1229876 | 81.190.*.* 27 paź 2013 19:54

    Jakie warunki powinien spełnić dzielnicowy by być super ? Po pierwsze powinni go znać przynajmniej z widzenia mieszkańcy dzielnicy / patrole po dzielnicy, rozmowy z mieszkańcami itp./. Mieszkam na Jarotach w sypialni Olsztyna a dzielnicowy urzęduje na Nagórkach i stawiam dolary przeciwko orzechom, że na Jarotach nikt tego pana na oczy nie widział.

    odpowiedz na ten komentarz