"Krasnoludki" na wykopkach w Prusach

2013-09-23 21:07:31 (ost. akt: 2013-09-23 21:17:37)

Autor zdjęcia: Dominika K

W poniedziałek dzieci z grupy II Krasnoludki Przedszkola Miejskiego nr 4 w Działdowie wraz z wychowawczyniami Dominiką Kubieńską i Bożeną Janicką wybrały się na wykopki do gospodarstwa rolnego Anny i Jana Fafińskich w miejscowości Prusy.
Pani Ania zapoznała dzieci z historią kartofli oraz tradycjami związanymi z wykopkami. Na polu pokazano „na żywo” wykopanie ziemniaków kopaczką. Wszyscy bez wyjątku wytrwale je zbierali. Każde dziecko samodzielnie wysypywało ziemniaki na przygotowany do tego wózek. Wspólnymi siłami wszystkie dzieci przebrały ziemniaki i największe zostały wrzucone do worków, które zabraliśmy do przedszkola. Na koniec przedszkolaki miały przejażdżkę wózkiem.

Ponieważ miejsce, gdzie odbywało się zbieranie ziemniaków było w gospodarstwie dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia świń, kur i sprzętu rolniczego. Państwo Fafińscy przygotowali dla małych Krasnoludków ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

Radosne uśmiechy na twarzach dzieci i ich zadowolenie to był najlepszy dowód, że wykopki były niezapomnianym przeżyciem, a wspólnie spędzony czas został pozytywnie wykorzystany.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: DominikaK

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. b #1203699 | 79.187.*.* 24 wrz 2013 09:12

    Świetny pomysł,dzieci będą wiedziały jak ciężka jest praca w gospodarstwie rolnym i że ziemniaczki rosną na polu,a nie w sklepie. Brawo przedszkole!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. robert #1203534 | 83.24.*.* 23 wrz 2013 21:57

    super,takie akcje popieram , precz z alkoholem i narkotykami...tylko rujnuja zycie masakra

    odpowiedz na ten komentarz