Od bajkowych bohaterów po zawodników MMA. Każdy znalazł coś dla siebie

2013-08-26 15:06:05 (ost. akt: 2013-08-26 15:16:03)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Pokazy walk zawodników z MMA Underground Elbląg, dmuchane zamki, pieczony dzik, kącik urody — to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników I Pikniku Wiejskiego w Chruścielu.
Piknik odbył się 25 sierpnia na boisku szkolnym. Atrakcji nie brakowało. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Panowała bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera. Z twarzy mieszkańców i gości nie znikały uśmiechy.


— W pikniku uczestniczą nie tylko mieszkańcy Chruściela — mówi Elżbieta Gajewska-Czyżewska, animator lokalny projektu "Dziś aktywacja jutro praca". — Są tu osoby, które przyjechały z sąsiednich sołectw oraz z Braniewa, Elbląga, Młynar, Słobit, a nawet Gdańska. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości osób. W dwie godziny przewinęło się tu ok. 250 osób. Ludzie świetnie się bawią, są uśmiechnięci i dziękują za ten piknik.

Nic dziwnego. Organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji. Były pokazy walk zawodników z MMA Underground Elbląg, chętni mogli przejechać się motocyklami oraz quadami. Przygotowano także kącik urody oraz stanowisko, gdzie maluchy mogły pomalować twarz i wcielić się tym samym w swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Ci, którzy zgłodnieli mogli spróbować m.in. pieczonego dzika, a łasuchy — ciast i słodkości, przygotowanych przez gospodynie z Chruściela. Na boisku szkolnym można także było zobaczyć wystawę prac plastycznych. Najbardziej oblegane przez maluchów były oczywiście dmuchane zamki. Odbyły się także turnieje i zabawy zespołowe. Mieszkańcy mogli zmierzyć się w przeciąganiu liny oraz rzucie kaloszem sołtysa. Odbyła się również loteria. Nagrodą główną był tablet.


Piknik został zorganizowany w ramach projektu "Dziś aktywacja jutro praca". W projekcie uczestniczy 11 osób w wieku 18-30 lat z sołectwa Chruściel.

— W organizację pikniku oprócz uczestników projektu włączyło się całe sołectwo oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej —
mówi Elżbieta Gajewska-Czyżewska. — Dziękuję wszystkim, którzy do nas przyjechali oraz nam pomagali. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich udało nam się zorganizować tak fajną imprezę.


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :} #1184536 | 83.11.*.* 29 sie 2013 17:54

  Fajnie było

  odpowiedz na ten komentarz

 2. do organizatora #1184010 | 83.11.*.* 29 sie 2013 10:47

  Ok ale jak ogłaszać potrafiliście to trzeba było i dopilnować żeby wszyscy zostali docenieni,więc na następny raz nie zdziwcie się że nie bedą chcieli zwami współpracować

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. organizator 2 #1183242 | 83.11.*.* 28 sie 2013 14:06

   Zrozumcie, że to nie jest tekst pisany przez nas. Jeżeli macie jakieś pretensje to proszę je kierować do redaktorów braniewiaka. Nie sposób przytoczyć wszystkiego co powiedziała Pani Elżbieta dlatego też to skrócili. Na pokazie ognia juz ich nie było więc skąd mieli wziać zdjęcia? Bradzo napracowalismy sie podczas przygotowania tej imprezy także wypadałoby też docenić a nie tylko krytykować. Ale to zawsze wychodzi wam najlepiej ^^

   odpowiedz na ten komentarz

  2. do ??? #1182906 | 83.11.*.* 28 sie 2013 07:58

   no fakt o nich zapomniano i mysle że inne nazwiska też powinny paść organizatorów jak Pani Gajewska jakoś widać inne osoby są nie istotne tylko Pani Gajewska :}zabawa była fajna brakowało zabawy tanecznej bo po 20 koniec !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Do organizatora! #1181805 | 78.8.*.* 26 sie 2013 21:45

   A jednak ktoś zapomniał o innych uczestnikach, innych atrakcjach a szkoda pewnie mało istotne ale warto pamiętać o innych bo za rok może nie być NAS :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)