Już tylko kilka dni do wielkiej imprezy w Olsztynie

2013-08-22 17:50:00 (ost. akt: 2013-08-26 17:04:13)

Autor zdjęcia: BWA

Zostało już tylko kilka dni do imprezy, na której będzie się bawił cały Olsztyn! A atrakcji na Osiedlowym Pożegnaniu Lata z "Gazetą Olsztyńską" będzie mnóstwo. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Impreza odbędzie się na ponadhektarowym terenie rekreacyjnym pomiędzy ulicami Andersa i Sosnkowskiego na os. Generałów (dojazd autobusami linii nr 15, 17, 24, 26, 27, 34, 36). Jedno jest pewne: ten, kto przyjdzie lub przyjedzie tam w sobotę, 31 sierpnia, w godz. 11-17, na pewno nie będzie żałował.

Niezwykle interesująco dla małych — i trochę starszych również — zapowiadają się dwugodzinne warsztaty plastyczne pod hasłem "Miniaturowe ogródki", które przygotowała i poprowadzi BWA Galeria Sztuki w Olsztynie. Ogród, który powstanie m.in. z puszek, plastikowych opakowań, kijków czy słomek, będzie mógł zrobić każdy. A później zabrać swoje dzieło do domu. — Świetna zabawa z nową sztuką gwarantowana — zapewnia Joanna Tekla Woźniak, kuratorka i artystka intermedialna w BWA.

— Już tylko z tego powodu wybiorę się na tę imprezę z moją córeczką — zapewnia pani Roma, mieszkanka ul. Pomorskiej na Jarotach.

Pies z pędzlem w pysku


To nie koniec plastycznych atrakcji. Swoją obecnością zaszczyci nas Małgorzata Presch. Zawodowa trenerka psów przyjdzie ze swoim pupilem — Aresem.

Ten piękny owczarek niemiecki namaluje specjalnie dla nas obraz, trzymając pędzel w pysku. Zresztą podczas tego festynu przez moment każdy będzie mógł się poczuć jak prawdziwy malarz! Na wielkiej beli papieru namalujemy bowiem wielki obraz, który po stworzeniu rozłożymy, żeby go wspólnie podziwiać.

Dla maluchów frajdą na pewno będzie również park rozrywki Bartbo.
Także na scenie będzie się działo. W swoje muzyczne światy zaproszą nas zespoły: Hitano z tradycyjną muzyką romską, Kapela Jakubowa z folklorystycznymi piosenkami z Warmii i Mazur oraz rockowo-metalowy zespół Messa. Potem do wspólnej zabawy zaprosi nas Kabaret NO. Piotr Bierżyński, Sławomir Kula oraz ich miś Jasiek zaprezentują program "Szkoło, pozwól żyć".

Mamy też ciekawe atrakcje dla amatorów sportu. Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn przygotuje dla rowerzystów dwie konkurencje: siłową na specjalnym torze przeszkód oraz umysłową w postaci quizu sprawdzającego znajomość przepisów z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odwiedzą nas także kluby sportowe: Stomil Olsztyn oraz szabliści z klubu Hajduczek i zawodnicy futbolu amerykańskiego. Chętni będą mogli również pograć w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę.

Strażacy na swojej maszynie


To nie koniec atrakcji. Podczas Osiedlowego Pożegnania Lata niespodzianką, szczególnie dla maluchów, będzie obecność i pokazy policjantów oraz straży pożarnej.

Poza tym, każdy z przybyłych będzie mógł zatańczyć wspólnie z tancerzami ze Studia Animacji Ruchomej Rytm. Poznamy podstawowe układy w rytmie zumby, latungi oraz tańca irlandzkiego.

— Do wspólnego tańca porwiemy każdego! — zapowiada Magdalena Faszcza, właścicielka studia. Niespodzianką będzie też konkurs, który przeprowadzą instruktorzy dla rodziców na najlepszą parę w salsie.

Zobaczymy również pokazy tańców: flamenco zaprezentuje zespół Ritmo Flamenco, bellydance wykona zespół Raqs Hayal, natomiast pokaz i minilekcję locking/popping poprowadzi Przemek Świercz, solista olsztyńskiej wersji "Dziadka do orzechów".

Szczegółów na temat Pożegnania Lata szukajcie w kolejnych wydaniach "Gazety Olsztyńskiej".