41 czarnych worków na plaży. Zbyt drastyczne, czy skuteczne?

2013-08-13 16:04:02 (ost. akt: 2013-08-13 16:09:36)

Autor zdjęcia: Marek Giniewicz

Dziś służby pełniły ostry dyżur, na plażach w naszym województwie. To reakcja na dużą liczbę utonięć i zbliżający czas podwyższonego ryzyka, czyli kolejny długi weekend, w trakcie którego statystyka znowu może się podnieść.
Na plażach po jednej w każdym powiecie pojawili się policjanci, a także strażacy, ratownicy medyczni, ratownicy wodni i strażnicy miejscy.

Policja liczy, że osobisty kontakt służb z plażowiczami będzie skuteczny i nad wodą będą zachowywać się rozsądnie.

W powiecie ostródzkim służby pojawiły się nad jeziorem Sajmino w Kajkowie, na plaży miejskiej. Ostródzka akcja prewencyjna "Ostry Dyżur Służb Ratowniczych" miała formę happeningu.

Na brzegu plaży miejskiej w Kajkowie ułożono między innymi 41 czarnychh worków, każdy z nich miał przypominać o śmiertelnej ofierze, jaka utonęła od początku maja tego roku w wodach na Warmii i Mazurach.

— Może się to wydawać trochę drastyczne, ale być może w ten sposób ludzie sobie uzmysłowią, że nieodpowiedzialna kąpiel prowadzi do śmierci — mówi Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji.

— Do końca wakacji pozostało jeszcze kilkanaście dni. Przed nami kolejne upalne weekendy, a co za tym idzie, kąpiący się ludzie. To grozi kolejnymi ofiarami.

W powiecie olsztyńskim dyżur odbył się na plaży w Łupstychu.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #1171352 | 192.193.*.* 14 sie 2013 14:45

  Do "mami_1". To wybierz się na plażę do Olsztyna i spróbuj tego co w Ostródzie. Spróbuj wypić browara na pomoście, skoczyć z barierki, wypłynąć na środek jeziora. Jeśli spanie na ręczniku to ciężka praca to chyba sama jesteś ratowniczką z tej plaży i to może Ty tak ciężko pracujesz.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Olsztyniak #1171046 | 81.190.*.* 14 sie 2013 09:19

  o Boze komus mozg sie zlasowal, jak ma sie utopic , to moze byc niewiadomo jakie zabezpieczenie to i tak sie utopi, takie sa prawa natury i ludzie n ie sa w stanie ich zmienic, geniusze malomiasteczkowe ogarnijcie sie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dj apollo #1170863 | 37.209.*.* 13 sie 2013 23:59

   W HOlandi topia sie tylko Polacy i mieszkancy europy wschodniej,Podawana oficjalnie przyczyna utoniec,=brak kultury plywania .Wniosek z tego taki,ze w polsce nikt plywac nie uczy.Szkola nie uczy bo nie ma basenow.Cieplo tylko w lato,a wtedy nie ma szkoly.Czas by nauka plywania byla do zaliczenia z wf.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Stacha do -"koledzy z pracy" #1170786 | 94.220.*.* 13 sie 2013 22:07

    "Byłem dziś na plaży. Na pontonie siedział wielki gruby opuchnięty i owłosiony "misiek", hej koledzy z pracy, co to za komentarze a wy to co SZKIELETORY???, jak miskowi smakuje niech sie tuczy, oj nie wypada!!!!! Przeczytaj cały tekst: 41 czarnych worków na plaży. Zbyt drastyczne, czy skuteczne? - Gazeta Olsztyńska https://gazetaolsztynska.pl/167504,41-cza rnych-workow-na-plazy-Zbyt-drastyczne-cz y-skuteczne.html#ixzz2bsiIMnZH

    odpowiedz na ten komentarz

   2. Keracz #1170780 | 95.160.*.* 13 sie 2013 22:03

    Jestem mieszkańcem Ostródy i te worki na plaży są dobrze pokazane. Na jeziorze Drwęckim nie ma żadnego zabezpieczenia ani Policji ani Wopru tylko straż przyjeżdza jak ktoś się utopi więc te czarne worki dobrze pokazują co nas może spotkać gdyż nie ma pomocy w razie wypadku z znikąd. Motorówki i skutery pływają jak wariaci i nikt z tym nic nie robi to cud że jeszcze nie doszło do żadnej tragedii, a Pan komendant Policji w Ostródzie ponoć specjalista od spraw bezpieczeństwa na wodzie nie potrafi załatwić patrolu na wodzie od 3 lat, a obiecywał obiecywał i na tym eis skończyło. Urzędasy w mieście nie mumią znaleźć parę groszy, aby choć w soboty i niedzieli w pogodny dzień pływał patrol WOPR, a na jeziorze w takie dni jest dużo osoób.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)