Emocje na Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”! ZDJĘCIA!

2013-06-22 06:22:00(ost. akt: 2013-06-22 20:42:50)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

O godz. 8.30 na boiskach w Kortowie ruszył Turniej Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej". To chyba jedyna impreza piłkarska w Polsce, w której zagrać może każdy. I każdy może też kibicować — zapraszamy na boiska w Kortowie.
Wystartowalismy o 8.30 w Kortowie. Na dzień dobry zmierzyły się Gmina Szczytno i LCM Nowe Miasto Lubawskie (rocznik 1999 i młodsi), a także Paszcza Dzikiego Leszcza i The Sznycel Boys (rocznik 1994 i młodsi). O godz. 9 młodsze drużyny (rocznik 2002 i młodsi). W sumie w sobotę rozstrzygną się rozgrywki w trzech z pięciu kategorii wiekowych.

Przejdą futbolowy test
W niedzielę piłkarskie areny przejmą piłkarze-amatorzy z kategorii open i maluchy. Ci ostatni nie będą walczyć o triumf drużynowy i nie będzie wśród nich wygranych ani przegranych. Każda drużyna zagra trzy mecze towarzyskie, a każdy z chłopców (lub dziewcząt!) będzie mógł przejść futbolowy test, po którym otrzyma specjalny Certyfikat Młodego Piłkarza.

— Najmłodsi otrzymają od nas również wejściówki na mecze Stomilu w nadchodzącym sezonie — zapowiada Emil Wojda, odpowiedzialny za marketing w I-ligowym Stomilu Olsztyn, współorganizatora turnieju.

Ale niespodzianek będzie więcej. Gratką dla uczestników turnieju będzie z pewnością niedzielny mecz drużyny ,,Gazety Olsztyńskiej'' z drużyną VIP-ów, w której oprócz dziennikarzy i sponsorów zaprezentują się przedstawiciele Stomilu. Na boisko ma wybiec m.in. Jacek Czałpiński, prezes olsztyńskiego I-ligowca.

Piłka to nasza pasja
Zupełnie poważne są za to nagrody ufundowane m.in. przez firmę R-GOL, producenta i dystrybutora piłkarskiego sprzętu oraz sportowej odzieży, który jest sponsorem technicznym naszej imprezy.

— Wspieranie takiej imprezy to dla nas przyjemność. Piłka to przecież nasza pasja — nie ukrywa Marcin Radziwon, szef R-GOL-a.

Atrakcją dla młodych pasjonatów futbolu będzie również z pewnością obecność piłkarzy Stomilu, którzy poprowadzą część konkursów indywidualnych i oczywiście będą do dyspozycji młodych kibiców. Przedsmak szaleństwa związanego z obecnością "Stomilowców" był już zresztą podczas losowania grup w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Piotr GajewskiSponsorzy