Wizyta przedstawiciela Ambasady Amerykańskiej

2013-06-19 10:04:08(ost. akt: 2013-06-19 10:04:48)

Autor zdjęcia: Archiwum

W ramach programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, na zaproszenie koordynatora projektu „Anglia znana i nieznana” – pani Barbary Walaszek, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Prostkach odwiedził pan Andrew Staples, szef General Services Office Ambasady Amerykańskiej w Warszawie.
Po wizycie w urzędzie gminy i obejrzeniu lokalnych zabytków odbyło się spotkanie w sali gimnastycznej szkoły. Dyplomatę przywitała cała społeczność szkolna z dyrektorem szkoły, panem Jarosławem Ćwik i panią Jadwigą Lasota - partnerem projektu.

Pan Staples przedstawił się krótko, a następnie odpowiadał na pytania uczniów w języku angielskim, takie jak: "Dlaczego pracuje pan w Polsce?" lub:" Czy język polski jest trudny do opanowania?" Gość bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi i kiedy okazało się, że bardzo dobrze włada językiem polskim, nawet najmłodsi nabrali odwagi i pytali, może o mniej poważne, ale równie istotne rzeczy: "Czy ma pan zwierzątko domowe?", lub "Jak się nazywają pana dzieci?" Po spotkaniu ogólnym, pan Staples przedstawił grupie uczniów z klas piątych i szóstych prezentację multimedialną o świętach i tradycjach w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy świetnie się bawili, łącznie z panem dyrektorem, gdyż prezenter stosował różnorodne metody, aby wzbudzić zainteresowanie. Na koniec zajęć wszyscy przyłączyli się do radosnego tańca, ponieważ pan Staples, w ten obrazowy sposób, pokazał niuanse pracy dyplomaty.

Spotkanie z przedstawicielem ambasady było nie tylko możliwością poszerzenia wiadomości na temat Stanów Zjednoczonych, ale również wyśmienitą, kolejną (po dwóch wideokonferencjach z Anglią) okazją do obcowania z żywym językiem angielskim.

Koordynator projektu: Barbara Walaszek


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1121282 | 83.31.*.* 21 cze 2013 22:50

    Bardzo sympatyczny, zabawny człowiek. I tak śmiesznie mówił po polsku.

    odpowiedz na ten komentarz