Do Turnieju Dzikich Drużyn zostały już tylko 4 dni!

2013-06-18 10:15:37(ost. akt: 2013-06-18 15:29:09)
Pogoda raczej nas nie zawiedzie. Jeśli wierzyć prognozom, podczas Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” słońce ma pięknie przygrzewać, a temperatura sięgnie 30 stopni Celsjusza. Ale atmosfera podczas piłkarskich zmagań w Kortowie będzie jeszcze gorętsza!
Dwa dni zmagań, pięć kategorii wiekowych i ponad 80 drużyn — tak najkrócej można zapowiedzieć to, co będzie się działo podczas III edycji Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Zmagania ruszają już w sobotę, a zakończą się w niedzielę późnym popołudniem. W tym czasie na boiskach w Kortowie przy ul. Oczapowskiego odbędzie się grubo ponad sto spotkań. W jednym z nich Drużyna „Gazety Olsztyńskiej” zmierzy się z Drużyną VIP-ów, a na boisku pojawią się dziennikarze, przedstawiciele Stomilu Olsztyn i sponsorzy naszego turnieju.

— Z przyjemnością założę korki i trochę pobiegam — zapewnia Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK, który od lat wspiera lokalny futbol i sam ma na koncie niemałe piłkarskie doświadczenie.

— Naszego przedstawiciela również nie zabraknie — zapowiada Marcin Radziwon, szef ostródzkiej firmy R-GOL, która jako sponsor techniczny ufunduje m.in. stroje Drużyny „Gazety Olsztyńskiej”.

Zadowoleni z rozmachu tegorocznej edycji turnieju są również inni partnerzy i sponsorzy naszej imprezy.

— Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi będzie mogło przekonać się osobiście, jak pięknym kampusem dysponujemy — mówi Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który udostępni nam swoje obiekty. — Takie imprezy wspieramy bardzo chętnie, bo w ich przypadku sport z pewnością łączy, a nie dzieli.

Podobnego zdania jest Lech Chudy, prezes spółki Libra Project 2, która od kilku miesięcy przy al. Sikorskiego buduje Galerię Warmińską. — We wspieranie piłki nożnej jesteśmy zaangażowani już od roku, sponsorując pierwszoligowy Stomil — zauważa Chudy. I dodaje: — Ta inicjatywa również wydaje się nam bardzo pozytywna. Promuje przecież zdrowy tryb życia, a z tym chcemy być kojarzeni.

Z pozytywnymi emocjami kojarzyć się chce również wspominany Stomil, współorganizator turnieju. — Podczas imprezy cały czas będzie dostępne stoisko informacyjne naszego klubu, a także stoisko jednego z naszych partnerów, szkółki Socatots, która prowadzi zajęcia dla najmłodszych adeptów futbolu — informuje Emil Wojda, odpowiedzialny za sprawy marketingowe I-ligowego Stomilu.

PEGA

Sponsorzy