Nasza akcja. Nagrody i emocje czekają w Kortowie

2013-06-14 14:24:57(ost. akt: 2013-06-18 15:30:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Odliczanie dni do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” wkracza w decydującą fazę. Do zmagań zostało już tylko osiem dni, więc... odkrywamy kolejne karty.
Już 22 i 23 czerwca boiska ze sztuczną nawierzchnią i stadion w Kortowie zamienią się w arenę zmagań małych, nieco starszych i tych już zupełnie dorosłych piłkarzy amatorów. W sumie w ciągu dwóch dni w Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” zagra około 800 osób!

Tak duża liczba uczestników zmagań jest imponująca, ale i wymagająca. Przygotowania do turnieju idą pełną parą i znaków zapytania związanych z imprezą jest coraz mniej. Warmińsko-Mazurski Związek zapewni nam obsadę sędziowską, pierwszoligowy Stomil Olsztyn pomoże w kwestii nagłośnienia i opieki medycznej, a sponsorów nagród przybywa z dnia na dzień. Tym głównym będzie ostródzka firma R-Gol, która ufunduje m.in. po 12 kompletów koszulek, sportowych toreb i piłkarskich getrów, a także 80 zestawów upominków za drugie i trzecie miejsce.

— Swego czasu sami graliśmy w tego typu turniejach, więc dobrze wiemy, że emocje dotyczące tego typu rozgrywek są nie mniejsze od tych w profesjonalnej piłce — przekonuje Tomasz Radziwon, szef olsztyńskiego salonu R-Gola w centrum handlowym Manhattan, który swego czasu z powodzeniem grał m.in. w ekstraklasowym Stomilu Olsztyn.

Podczas turnieju akcentów związanych ze Stomilem nie zabraknie. Gośćmi specjalnymi mają być gracze z obecnej kadry olsztyńskiego pierwszoligowca, a nad zmaganiami najmłodszych będą czuwać trenerzy grup młodzieżowych olsztyńskiego klubu. Stomil będzie również fundatorem części nagród. — Na pewno wśród upominków nie zabraknie wejściówek na mecze w nowym, pierwszoligowym sezonie — zapowiada Emil Wojda, odpowiedzialny w klubie za sprawy związane z marketingiem.

A same rozgrywki? Przypomnijmy, że pierwszego dnia (w sobotę, 22 czerwca) na boiskach w Kortowie od godziny 9 do późnych godzin popołudniowych będą rywalizować chłopcy z roczników 2002 i młodsi, 1999 i młodsi oraz 1994 i młodsi. Dzień później większość boisk zajmą natomiast zawodnicy nowej, wprowadzonej w tym roku po raz pierwszy kategorii open, a na boiskach na stadionie lekkoatletycznym będą się bawić futbolem najmłodsi (rocznik 2004 i młodsi).

Ale uwaga, do przedstawicieli drużyn apelujemy o przybywanie do Kortowa na około pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. Aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnego tłoku, terminarz ułożyliśmy tak, że poszczególne grupy grają o różnych porach. Wystarczy więc przyjść przed startem zmagań swojej grupy, a nie przed startem całego turnieju.

Co jeszcze? W razie pytań lub wątpliwości można do nas pisać i dzwonić (e-mail: turniej@gazetaolsztynska.pl; tel. 89 539 76 44). Wszelkie informacje dotyczące turnieju są również zamieszczane na stronie internetowej „Gazety Olsztyńskiej” i facebookowym fanpage'u imprezy. W sieci znaleźć można również terminarz rozgrywek i rozpiskę grup, którą w wersji papierowej opublikujemy po raz drugi na początku przyszłego tygodnia.

PEGA

Sponsorzy


Źródło: Gazeta Olsztyńska