Do Turnieju Dzikich Drużyn zostało już tylko 9 dni!

2013-06-13 19:50:02(ost. akt: 2013-06-18 15:32:36)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Odliczanie do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” trwa. Terminarz zmagań już ułożony, grupy rozpisane, sponsorów znamy. Dziś czas na turniejowy niezbędnik, czyli garść informacji, które każdy uczestnik turnieju wiedzieć powinien.
Zacznijmy od daty i miejsca, bo to najważniejsze. Gramy 22 i 23 czerwca (w sobotę i w niedzielę) na boiskach ze sztuczną nawierzchnią oraz stadionie lekkoatletycznym przy ul. Oczapowskiego w Kortowie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już po raz trzeci udostępnia nam swoje obiekty do rozegrania turnieju!

Po raz drugi natomiast współorganizatorem turnieju jest pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Klub pomaga nie tylko w sprawach organizacyjnych, ale również w promocji turnieju. Dość wspomnieć, że gośćmi specjalnymi naszej imprezy będą piłkarze oraz trenerzy, a nad zmaganiami najmłodszych będą czuwać trenerzy grup młodzieżowych Stomilu. Klub jest również fundatorem niektórych nagród. Do wyróżnionych w naszej zabawie trafią klubowe gadżety oraz wejściówki na mecze.

Turniej po raz pierwszy rozgrywany jest w aż pięciu kategoriach wiekowych. Do trzech głównych (rocznik 2002 i młodsi, 1999 i młodsi oraz 1994 i młodsi) dodaliśmy rok temu kategorię wiekową maluchy (rocznik 2004 i młodsi), a w tym roku wzbogaciliśmy rozgrywki o kategorię open, która, o dziwo, cieszyła się największym zainteresowaniem.
W czterech starszych kategoriach wiekowych zawodnicy będą rywalizować w grupach, a potem systemem pucharowym. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybierzemy najlepszego piłkarza i bramkarza oraz nagrodzimy króla strzelców. W zmaganiach maluchów, którzy wraz z kategorią open zagrają w niedzielę, rywalizacji o zwycięstwo w turnieju nie będzie. Najmłodsi rozegrają po trzy mecze towarzyskie, a do tego przejdą indywidualne testy na piłkarza, za które otrzymają specjalne certyfikaty. Ponadto będą mogli wziąć udział w konkursach, w których do zgarnięcia będą oczywiście nagrody.

A nagród będzie sporo. Do uczestników turnieju trafią m.in. koszulki, torby, kosmetyczki, piłkarskie getry i sportowe skarpety, smycze, a także kupony rabatowe i karty zniżkowe na sportowe zakupy. Przede wszystkim gramy jednak o puchary i medale oraz po to, by dobrze się bawić!

PEGA


Sponsorzy