Listy zamknięte, trwa odliczanie

2013-06-12 12:57:44(ost. akt: 2013-06-18 15:33:08)
To już naprawdę koniec zgłoszeń do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Wczoraj przyjęliśmy ostatnią ekipę do kategorii open i zamknęliśmy listy startowe. Jako ostatnia stawkę uzupełniła drużyna... Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Olsztynie.
Na początek przypomnienie podstawowych informacji. III edycja Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” odbędzie się w 22 i 23 czerwca na boiskach ze sztuczną nawierzchnią i na stadionie w Kortowie. Pierwszego dnia będą rywalizować trzy kategorie wiekowe (2002 i młodsi, 1999 i młodsi oraz 1994 i młodsi), a drugiego „maluchy” i kategoria „open”. W sumie w zmaganiach weźmie ponad 80 drużyn!

— Frekwencja jest imponująca, ale to tylko cieszy — mówi Marcin Radziwon, szef ostródzkiej firmy R-GOL, sponsora technicznego i głównego sponsora nagród w naszym Turnieju.

Cieszy nas również, że rzutem na taśmę udało się dokooptować do imprezy trzy ekipy do kategorii „open”. Dlaczego aż trzy? Ano dlatego, że już po losowaniu wycofaliśmy ze stawki Drużynę „Gazety Olsztyńskiej” i Drużynę VIP-ów, które zagrają jedynie mecz towarzyski. Jedno miejsce było natomiast wolne. A teraz? Dream Team, Gimbusy, czyli drużyna z Pasymia i drużyna Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Olsztynie swoimi zgłoszeniami sprawiły, że w kategorii open naszego turnieju zagrają aż 24 drużyny.

— Nasza drużyna piłkarska jest złożona z osadzonych, odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Olsztynie przy ul. Opolskiej — przedstawia drużynę wychowawczyni Beata Dubczakowska. — Osadzeni uczestniczą w zajęciach sportowych realizowanych w ramach programu resocjalizacji skazanych Pasja Orlika na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie.

Pozostałe dwa zespoły to również bardzo ciekawe drużyny. W pierwszej, organizowanej przez byłego bramkarza m.in. Stomilu Olsztyn Marka Maleszewskiego, pojawią się być może nawet gracz z II-ligowym doświadczeniem. Z kolei ekipa Gimbusy składa się w większości z młodych graczy IV-ligowych Błękitnych Pasym.

Zresztą graczy z ligowym doświadczeniem w naszej imprezie nie zabraknie. Wczoraj drużynę FC Agilis z grupy C wzmocnił znany z występów m.in. w Stomilu Olsztyn Sebastian Spychała, obecnie gracz IV-ligowej Pisy Barczewo.
Najwięcej emocji, jesteśĶy tego pewni, i tak będzie jednak w zmaganiach najmłodszych, a więc chłopców z rocznika 2002 i młodsi oraz 2004 i młodsi. Ci pierwsi zagrają klasyczny turniej, drudzy natomiast będą rozgrywać gry towarzyskie i zwycięzca całej stawki nie będzie w tej kategorii wyłaniany. Nagrody maluchy będą mogły zdobyć w konkursach indywidualnych, a każdy z chłopców przejdzie test na piłkarza, przygotowany przez trenerów grup młodzieżowych Stomilu.

PEGA

SponsorzyŹródło: Gazeta Olsztyńska