VII Festyn Rodzinny Olimpiada Bolka i Lolka

2013-06-03 12:11:59 (ost. akt: 2013-06-06 11:51:42)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Bajkowy korowód dzieci otworzył VII Festyn Rodzinny pod hasłem „Olimpiada Bolka i Lolka” w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, który odbył się 25 maja 2013 r. Przy znanej wszystkim piosence „Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce…” dzieci powitały uśmiechem zebranych na dziedzińcu szkoły zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz Parafii w Regielnicy ks. Robert Leśniewski, proboszcz Parafii Św. R. Kalinowskiego w Ełku ks. dr Tadeusz Jarecki, radni, sołtysi, mieszkańcy okolicznych wsi oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

Tradycją naszej szkoły, stało się uroczyście świętować trzy najważniejsze dni: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Zarówno organizatorzy, jak i cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się , aby ten dzień był niezapomnianym przeżyciem. Dużego wsparcia finansowego udzielił nam Urząd Gminy Ełk, Starostwo Powiatowe w Ełku i LUKS "Zuch" działający przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Serdecznie dziękujemy.


Prowadzący festyn uczniowie: Natalia Kossakowska i Jakub Stolarczyk, pokazali wspaniały talent aktorski i znakomicie wcielili się w rolę konferansjerów. Przywitali zebranych gości, przedstawili program imprezy i czuwali nad jej przebiegiem.

Festyn miał charakter sportowo-intelektualny. Część intelektualną rozpoczęli uczniowie od prezentacji utworów muzycznych oraz wierszy pochodzących ze znanych wszystkim dzieciom bajek. Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, każda klasa dumnie prezentowała swój talent na scenie. I tak oto zobaczyliśmy dzieci z punktu przedszkolnego, przebrane w smerfowe kubraczki, śpiewające piosenkę z bajki „Smerfy”. Oddział przedszkolny wcielił się w postaci Gumisiów i wspaniale zaprezentował „gumisiowy” utwór. Nasze pierwszaki z misiami pod pachą zaśpiewały o Misiu Koralgolu. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Kubusia Puchatka” w wykonaniu klasy drugiej. Trzecioklasiści znakomicie odtworzyli postaci z bajki „Bolek i Lolek” oraz przeprowadzili quiz wiedzy dotyczący tytułowych bohaterów. Czwartoklasiści, z Misiem Uszatkiem na czele, zaśpiewali utwór pochodzący z bajki. Prawdziwy talent pokazali uczniowie klasy piątej, prezentując scenki pewnej znanej kozy, która szła do Pacanowa. Nasi szóstoklasiści idealnie zaśpiewali Pszczółkę Maję. Wzruszona publiczność z zapartym tchem oglądała występy dzieci, które dostarczyły dużej dawki śmiechu i pozytywnych emocji. 
Realizując treści związane z rokiem „Bezpiecznej szkoły”, nie mogło zabraknąć instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Zarówno dzieci, jak i rodzice przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy serdecznie ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przeprowadzili rozmowę z uczniami oraz zaprezentowali sprzęt ratunkowy, cieszący się dużym zainteresowaniem. 


Na deskach mrozowskiej sceny mogliśmy podziwiać przezabawną wersję „Śpiącej Królewny” w języku francuskim w wykonaniu naszych uczniów: Jakuba Stolarczyka, Natalii Kossakowskiej, Julii Klepackiej, Ewy Danowskiej, Klaudii Zapolski. To idealne połączenie nauki języka francuskiego, z ruchem i muzyką.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła dzieciom jazda z instruktorami na quadach. Nad ich bezpieczeństwem dodatkowo czuwali rodzice i nauczyciele. Po takich emocjach przyszedł czas na intelektualne zmagania. Uczniowie wzięli udział w quizie czytelniczym dotyczącym treści książek, przeczytanych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Mieli również możliwość zdobycia cennych nagród ufundowanych przez Gminę Ełk. 
Kolejnym punktem naszego festynu był pokaz mody w strojach z elektroodpadów. Widzowie podziwiali prezentowane przez uczniów stroje oraz popisy taneczne dzieci, pląsające w rytm muzyki. 
Ogromne zainteresowanie wzbudziło malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną i puszczanie ogromnych baniek mydlanych lecących pod niebo, by zapewnić nam doskonałą aurę pogodową. 
 Nasi uczniowie mieli możliwość odkrycia w sobie talentu gry na bębnach. Szło im to znakomicie, swoim bębnieniem rozgonili gromadzące się nad nami ciemne chmury. Z wielkim zaangażowaniem wygrywali różne rytmy.
 Dużym zaskoczeniem i prawdziwą atrakcją był kolorowo ubrany i umalowany szczudlarz, rozdający dzieciom smaczne cukierki. Wszyscy chętnie robili z nim pamiątkowe zdjęcia. Program festynu zapewnił uczestnikom również sportowe atrakcje, które odbywały się w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem: ,,Piękno otwiera się na świat”. Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych: biegi, wyścigi na piłkach. Sportowych emocji dostarczył bieg z jajkiem na łyżce. Rodzice aktywnie włączyli się w grę w piłkę siatkową. Młodsze dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji podczas gry w „Dwa ognie” .
Na wszystkich spragnionych, czekali rodzice serwujący gorące kiełbaski i napoje.
Na zakończenie tak miłego i wesołego dnia, ci mali, troszkę więksi i zupełnie duzi, wzięli udział w warsztatach ZUMBY. Każdy, jak najlepiej potrafił, naśladował taneczne kroki osób prowadzących. Wspólny, integracyjny taniec zakończył VII Festyn Rodzinny, który będziemy mile wspominać. I już odliczamy dni do kolejnego rodzinnego świętowania.


Scenariusz opracowały i czuwały nad sprawnym przebiegiem uroczystości Anna Sulewska, Wioleta Baranowska i Maria Klimowicz. W organizację festynu włączyli się wszyscy pracownicy szkoły, Rada Rodziców, LUKS „Zuch” działający przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Festyn został współfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku. Projekt pozyskania Grantu Powiatu Ełckiego opracowały panie: Anna Sulewska, Wioleta Baranowska i Maria Klimowicz. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia, szczególnie sponsorom i przyjaciołom szkoły.Organizatorzy


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. plum #1103356 | 83.6.*.* 4 cze 2013 10:53

    fajnie, że gazeta poinformowała o imprezie PRZED imprezą. Z chęcią bym się z dzieciakami wybrał... Dzięki!

    odpowiedz na ten komentarz