II Gminny Turniej "Mała liga klas I – III"

2013-06-03 11:32:26 (ost. akt: 2013-06-03 11:34:46)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły


W piątek, 10 maja 2013 r., w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich odbył się II Gminny Turniej "Mała liga klas I – III" zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Katarzynę Żywno, Krystynę Kacprzyk i Dorotę Kubrak. Tegoroczna edycja miała szczególną rangę. Honorowy patronat nad imprezą objęli wójt gminy Ełk Antoni Polkowski oraz warmińsko - mazurski kurator oświaty Grażyna Przasnyska.
Miłą tradycją imprezy jest fakt, że do wspólnej zabawy włączają się wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Ełk. Punktualnie o godzinie 10 czteroosobowe reprezentacje złożone z uczniów klas I, II i III z Rękus, Woszczel, Chełch, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun i Mrozów Wielkich rozpoczęły zmagania o zwycięstwo w turnieju. Konkursowej rywalizacji przyglądali się zaproszeni goście: wójt gminy Ełk Antoni Polkowski, który ufundował nagrody oraz wspierał uczestników nie tylko duchowo, ale też dawką energii w postaci słodyczy. Drużynie ze Stradun, i pewnie nie tylko, dopingowała dyrektor Anna Sidorowicz. Nasze zaproszenie przyjęła Anna Milewska z Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich, które również ufundowało nagrody zawodnikom. Kciuki, nie tylko za reprezentację z Mrozów Wielkich, trzymał przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich Paweł Klepacki. Wsparcia i dopingu uczniom nie szczędziły opiekujące się nimi nauczycielki, które mocno trzymały kciuki za zwycięstwo swojej drużyny.

A zadanie nie było łatwe: należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin życia. Na szczęście koło fortuny było wyjątkowo łaskawe i żadna z drużyn nie "wykręciła" pola z napisem "Bankrut", a kilkakrotnie udało się trafić "Premię" zyskując dodatkowe punkty.

Stało się już tradycją, że, podobnie jak w oryginalnym "Kole fortuny", jednym z elementów zabawy, jest odgadywanie haseł. W związku z ogłoszeniem roku 2013 rokiem Juliana Tuwima, wiązały się one z tą wybitną postacią i zostały zaczerpnięte ze znanych wierszy.

Drużyny dzielnie rywalizowały o miano najlepszej. Szala zwycięstwa przechylała się raz po raz na stronę innego zespołu. Uczniowie z zapałem i wytrwałością pokonywali kolejne etapy, by zdobyć jak największą ilość punktów. Wykazali się znajomością zasad ortograficznych, przysłów i powiedzeń oraz wiedzą z zakresu przyrody, matematyki, sztuki i historii Polski. Część pytań poświęcona była, ogólnie pojętemu, bezpieczeństwu - w związku z rokiem bezpiecznej szkoły. Nie zaskoczyły one uczestników: doskonale wiedzieli, do kogo zwrócić się o pomoc, jakie są numery alarmowe oraz jakie dane o sobie można ujawnić w Internecie.

Na wyróżnienie zasługuje zgodna współpraca, jaką wykazały się wszystkie drużyny oraz sportowa postawa i duch walki. Nikt nie zrażał się drobnymi niepowodzeniami. Najważniejsza była wspólna zabawa, a ta jak wszystko, co dobre, szybko dobiegła końca.

Zanim zawodnicy rozjechali się do swoich szkół nastąpiło uroczyste podsumowanie rywalizacji. Wójt gminy Ełk Antoni Polkowski wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich Ewą Czarosław – Kochanowicz oraz przedstawicielem Nadleśnictwa Anną Milewską, wręczyli statuetki, dyplomy i nagrody laureatom: drużynie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej za zajęcie I miejsca. II miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach, a III miejsce, po zaciętej dogrywce, zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody i dyplomy. Dyrektor wręczyła podziękowania nauczycielom, którzy wspierali swoje drużyny, oraz szkołom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju.

Zadowoleni uczestnicy zapowiedzieli swoją obecność na III Gminnym Turnieju "Mała liga klas I – III", który odbędzie się już za rok.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia, szczególnie sponsorom.

Organizatorzy: Katarzyna Żywno, Krystyna Kacprzyk, Dorota Kubrak


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ktoś #1105482 | 89.228.*.* 6 cze 2013 12:45

    Gratulacje, zwłaszcza Pani Kasi Żywno.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. olo #1104403 | 89.228.*.* 5 cze 2013 11:31

    A może więcej pracy i energii włożyć na pracę dydaktyczną a nie promocję władz. Wyniki bardzo słabe w gminie. Można sprawdzić na stronie OKE Łomża.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz