Odliczamy dni do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”

2013-06-03 09:10:22(ost. akt: 2013-06-18 15:32:48)

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Już nie zbieramy zgłoszeń, ale odliczamy dni do losowania (7 czerwca) i samych rozgrywek (22 i 23 czerwca). III edycja Turnieju Dzikich Drużyn zbliża się wielkimi krokami, a my kontynuujemy przedstawianie ciekawych drużyn, które wezmą udział w imprezie.
Afganistan, Kazachstan, Pakistan i Uzbekistan – to nie tylko nazwy krajów Azji Środkowej i Południowej, ale również nazwy czterech zespołów, które wezmą udział w rywalizacji rocznika 1999 i młodsi Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”.

- Nawet podczas gierek na treningach chłopaki wymyślają sobie takie różne nazwy. Raz są San Marino, innym razem Kazachstanem – śmieje się Tomasz Aziewicz, trener grup młodzieżowych Stomilu Olsztyn, który podczas organizowanych przez nas zawodów w Kortowie wystąpi jako opiekun czterech drużyn. – Mam całkiem liczną grupę, więc na potrzeby Turnieju udało się z niej stworzyć aż cztery ekipy – dodaje „Azia”, który na co dzień jest czynnym graczem III-ligowej Mrągowii Mrągowo.

Byłych i obecnych piłkarzy w roli opiekunów będzie zresztą więcej. Na przykład jedno z ostatnich zgłoszeń do kategorii wiekowej „maluch” (rocznik 2004 i młodsi) nadeszło do nas od drużyny Faworyci Team, której opiekunem jest Piotr Krztoń, były gracz m.in. Orląt Reszel, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i Mrągowii.

W kategorii wiekowej „open” kilku wciąż aktywnych zawodników pokaże się natomiast na boisku. W jednej z drużyn zagra na przykład Daniel Chiliński, napastnik III-ligowego Huraganu Morąg. Graczy niższych lig można się natomiast spodziewać niemal w każdej ekipie.
Nie zabraknie też oczywiście piłkarzy I-ligowego Stomilu, którzy w weekend zagrali ostatni w tym sezonie mecz ligowy w Olsztynie, a już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Podczas Turnieju gracze olsztyńskiego klubu będą przeprowadzać konkursy i dopingować młodych piłkarzy. Będzie również okazja do zrobienia wspólnej fotki i zdobycia autografu.

To, kto na kogo trafi w naszym Turnieju, okaże się natomiast już 7 czerwca podczas uroczystego losowania na stadionie Stomilu. Na losowanie warto wybrać się nie tylko po to, aby dowiedzieć się, kto będzie rywalem. Podczas małej ceremonii będzie również okazja do zrobienia u naszego fotoreportera drużynowej fotki, która później znajdzie się w specjalnym dodatku do „Gazety Olsztyńskiej”.

Piotr Gajewski


Sponsorzy


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tomatolini #1102619 | 80.50.*.* 3 cze 2013 13:11

    www.lilaikacper.pl Nowe przedszkole na ul.Jagiellończyka10

    odpowiedz na ten komentarz