Polscy medaliści olimpijscy gośćmi Gimnazjum nr 2 w Działdowie 


2013-05-28 11:22:43 (ost. akt: 2013-05-28 10:46:05)

Autor zdjęcia: Andrzej Kwiatkowski

Aż ośmiu wybitnych polskich sportowców - medalistów olimpijskich - przyjechało do Działdowa na uroczystości 55-lecia istnienia Gimnazjum nr 2 i nadania imienia hali sportowej w tej szkole. Patronem hali są Polscy Olimpijczycy.
Sportowcy odsłonili tablicę upamiętniającą polskich uczestników olimpiad. Poświęcił ją ks. Adam Filarski. Życzył gimnazjalistom, żeby naśladowali "cnoty" patronów. Następnie tablica została przymocowana w holu, przed wejściem do obiektu.

Podczas uroczystości burmistrz Bronisław Mazurkiewicz wręczył dyrektorce szkoły Marlenie Perzyńskiej 5 tys. zł na wyposażenie hali oraz nagrody indywidualne nauczycielom. Otrzymali je Marlena Perzyńska, Marzena Maczyta, Grażyna Szczepaniak i Zdzisław Ziółkowski.

Nauczycieli i innych pracowników szkoły nagrodziła też pani dyrektor (nazwiska nagrodzonych podamy w Gazecie Działdowskiej).
Starosta Marian Janicki uznał, że wybór Polskich Olimpijczyków na patronów szkolnej hali sportowej jest znakomitym pomysłem, ponieważ dla uczniów "są to wspaniałe wzorce wychowawcze".

Sportowcy dostali statuetki od starosty i medale pamiątkowe od burmistrza. Dziękowali i chętnie pozowali do zdjęć z uczestnikami uroczystości.
- Urodziłem się w Działdowie, wychowałem w Lidzbarku. Każdy może zostać mistrzem - mówił srebrny medalista z Sydney (2000) kajakarz Paweł Baraszkiewicz.
Oprawą uroczystości były występy artystyczne i pokazy sportowe młodzieży. Tak się podobały, że jeden z olimpijczyków ofiarował swój medal pamiątkowy opiekunce zespołu muzycznego Danucie Czeczot.

Gimnazjaliści przedstawili też historię swojej szkoły i osiągnięcia uczniów.
- Naszym największym sukcesem jest wysoki poziom nauczania, potwierdzony wieloma certyfikatami - mówi dyrektorka placówki Marlena Perzyńska.
Od kilku lat działdowska "dwójka" osiąga najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego w naszym powiecie. Dotychczas aż 90 jej uczniów otrzymało tytuł laureata, a 70 - tytuł finalisty wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych. W 2010 r. minister edukacji narodowej i sportu nadał Gimnazjum nr 2 w Działdowie tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów".

ako
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bleble #1099074 | 95.160.*.* 30 maj 2013 10:15

    Fakt. Prowincjonalny grajdołek. Nauczyciele się napracowali, uczniowie też, wykonali kawał świetnej roboty, naprawdę na poziomie. Ale czym się chwalimy? Że "sławni olimpijczycy" zechcieli łaskawie to obejrzeć( nie, żebym miała coś do olimpijczyków). Ludzie, przestańcie się łasić do "sław", doceńcie to, co macie tu, na miejscu, a jest się czym pochwalić. Chory jest ten świat. To tak, jak ktoś pięknie śpiewa, ale dopóki go w "Must be the music" nie pokażą, to pies z kulawą nogą go słuchać nie chce. A jak już pokażą, to taaaka publiczność!Prowincjonalny grajdołek. Ot, co.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. rodzic #1097562 | 82.160.*.* 28 maj 2013 15:54

    Wszystko fajne. Tylko o czym to świadczy? Praktycznie każdy medalista może przyjechać. Kwestia ceny. Nawet Lecha Wałęsę można zaprosić. Proszę mi powiedzieć, czy owi medaliści przyjechali z szacunku dla dorobku szkoły (wtedy czapkę z głowy i gratulację), czy przyjazd ich został opłacony z budżetu szkoły bądź miasta (wtedy co najwyżej mogę się uśmiechnąć).

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)