Ślimak pokaż rogi, czyli pokazaliśmy się światu

2013-05-19 15:09:58 (ost. akt: 2013-05-19 15:17:16)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Figurka ślimaka, symbolizująca miasta, gdzie życie toczy się niespiesznie, była hitem na stoiskach podczas Festiwalu Cittaslow w sobotę 18 maja. Na zjazd miast zrzeszonych w sieci Cittaslow przyjechało do Olsztynka 120 delegatów z całego świata.
Festiwal Cittaslow był nie tylko okazją do zaprezentowania przez miasta członkowskie regionalnej gastronomii, rzemiosła czy też osiągnięć kulturalnych, ale również do wymiany doświadczeń w rodzaju, co sprawić, żeby w tych miejscowościach żyło się dostatniej, bez stresów, jak dzięki swojej gościnności przyciągnąć turystów i co przynosi przynależność do stowarzyszenia.

— Dlaczego idea Cittaslow stała się tak popularna, co sprawia, że w sieci jest nas coraz więcej? Taka jest wola mieszkańców, dla których stowarzyszenie miast dobrego życia jest odpowiedzią na zagrożenia, jakie niesie elektronizacja gospodarki — powiedział nam Pier Georgio Olivetti, Sekretarz Generalny International. — Ludzie nie chcą być anonimowi, pragną czynnie uczestniczyć w życiu społecznym, twórczo się rozwijać, pomagać innym.

W ramach festiwalu przed ratuszem odbył się kiermasz, na którym zaprezentowały swoje wyroby polskie miasta zrzeszone w sieci Cittaslow. Bogaty był program artystyczny w reżyserii Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, z udziałem m. in. zespołów regionalnych z Polski i Kaliningradu. Na zamku chętni degustowali potrawy przygotowane przez restauratorów, członków sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia, Mazury i Powiśle.

Władysław Katarzyński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tiaaa #1094315 | 79.189.*.* 24 maj 2013 13:47

  impreza super, z dziurami w drogach, śmieciami w lasach i psami łażącymi i rozmnażającymi się w gminie - zarówno bezdomnymi jak i tymi, które mają nieodpowiedzialnych właścicieli. NIEUDOLNOŚĆ!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. *** #1090153 | 88.199.*.* 20 maj 2013 16:22

  Impreza był super,super organizacja i wogóle łącznie z pogodą wszystko na plus by było gdyby tylko jeszcze mieszkańcy Olsztynka potrafili uczestniczyć z usmiechem w takich imprezach.Miejmy nadzieje,ze w przyszłości niedługiej pozbędziemy sie tej sztywności i będziemy się bawić od rana do nocy,zamiast narzekać,ze nic się nie dzieje,a jak się dzieje,to nic się nie podoba.Jeszcze raz gratuluje organizatorom udanej imprezy,oby więcej takich.Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator #1090095 | 88.220.*.* 20 maj 2013 15:00

  Bez sensu impreza,aż szkoda wydawać tyle pieniędzy,że tego nikt nie rozlicza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz