Turniej Dzikich Drużyn "GO" nabrał rangi międzynarodowej

2013-05-17 08:05:55(ost. akt: 2013-05-17 09:33:06)
Nie przypuszczaliśmy, że kiedyś to napiszemy, ale musimy. Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” będzie mieć w tym roku rangę... międzynarodową. Nie zabraknie w nim bowiem przedstawicieli kraju mistrzów świata, czyli Hiszpanii.
Do nowej rozgrywanej w tym roku po raz pierwszy w historii Turnieju Dzikich Drużyn kategorii open zgłosiło się już 12 drużyn. W składzie jednej z nich, FC Agilis, frapująco brzmią imiona i nazwiska dwóch zawodników: Luis Garcia i Pablo Sanz Manglano. Czyżby studenci, którzy przyjechali do Olsztyna w ramach programu Erasmus?

— Niekoniecznie — wyjaśnia Łukasz Drzazga, kapitan zespołu. — Pablo co prawda studiuje, ale obaj są w Olsztynie, bo pracują w firmie, która buduje olsztyńską linię tramwajową. Spotykamy się z nimi co tydzień i wspólnie grywamy na orlikach. Chłopaki grają nieźle, więc zaproponowaliśmy im udział w turnieju.

WIĘCEJ INFORMACJI O TURNIEJU

https://gazetaolsztynska.pl/turniej:

Interesująca jest również nazwa zespołu. Czy FC Agilis coś znaczy? — Cóż, kilku z nas pracuje w magazynie opon w Michelin, a Agilis to jeden z... modeli opon — wyjaśnia ze śmiechem kapitan drużyny. I dodaje: — Nasz skład jest jednak mieszany. To nie tylko pracownicy Michelin, ale też studenci. Przedział wiekowy rozciąga się od 20 do 32 lat.

Kategoria open, choć nowa, zapowiada się wyjątkowo interesująco. Interesująco będzie nie tylko w tej nowej kategorii wiekowej. Przyjmowanie drużyn na listę rezerwową zaczęliśmy już w kategorii średniej (rocznik 1999 i młodsi), a w kategorii najstarszej (rocznik 1994 i młodsi) do wypełnienia limitu brakuje nam tylko jednej ekipy. Ale spokojnie, prawdopodobnie uda nam się skonstruować terminarz tak, by rozszerzyć listę zgłoszeń z 12 planowanych do 16 ekip.

Najwolniej, co zaskakujące, idzie na razie nabór w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2002 i młodsi) oraz kategorii wiekowej maluch (rocznik 2004 i młodsi). Dla maluchów, wspólnie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, przygotowujemy specjalną strefę piłkarskich zabaw, w której każdy z małych adeptów futbolu będzie mógł zdobyć niepowtarzalny Certyfikat Piłkarza. No i oczywiście będzie można zgarnąć nagrody. Jakie? To na razie niespodzianki, ale grono sponsorów i partnerów naszego turnieju stale rośnie.

— My również przygotujemy dla najlepszych drużyn ciekawe, sportowe upominki związane z naszym klubem — zapowiada Emil Wojda, specjalista ds. marketingu Stomilu Olsztyn.

Sponsorem turnieju jest grupa DBK

PEGA


Źródło: Gazeta Olsztyńska